2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Po prvním poločase vedli 1:0, v tom druhém náskok ještě zvýraznili. Fotbalisté Blanska ve třetím kole MSFL přestříleli Dolní Benešov 3:1 a potvrzují slušnou formu zkraje sezóny. Hned dvakrát se trefil Tomáš Machálek, který potvrdil dobrý výkon ze středečního pohárového utkání.

3. kolo , 14. srpna 2021, FK Blansko - FC Dolní Benešov

3:1

1:0

FC Dolní Benešov

Branky: 22. Machálek, 46. Machálek, 75. Hladký – 47. Blahuta.
Žluté karty: 3. Feik (BLA) – 34. Pecuch (DBE), 39. Wybraniec (DBE).
Červená karta: 83. Blažík (BLA).
Rozhodčí: Koláček – Tomanec, Drozdy.

Nešetřil – Chyla, Feik (82. Pyš), Minařík (76. Alexa), Kroutil (65. Smrčka), Mach, Tulajdan, Fall, Reteno (65. Hladký), Blažík, Machálek (C)

Chvěja – Wojatschke (46. Rončka), Koňařík (76. Sobek), Massaniec, Rubý, Moravec (C), Blahuta, Pecuch (76. Labuda), Gebauer (46. Latka), Wybraniec, Karčmář

V porovnání s minulým ligovým zápasem se sestava mírně proměnila. Stejně jako při utkání MOL Cupu nastoupil v základu brankář Nešetřil, od začátku potom startoval také Guy Reteno Elekana. Zato Hladký, jenž v prvním ani druhém kole nechyběl v zahajovací jedenáctce, byl tentokrát pouze na lavičce.

Jako papírový favorit šli do duelu domácí fotbalisté, což potvrdili i šancemi z úvodu první půle. Spolupráce Elekany s Machem přinesla zajímavý centr do vápna, jenže hlavička nakonec šla mimo bránu. Neúspěšně dopadla také příležitost na blanenském levém křídle či následná střela Tulajdana. Gólman Chvěja jeho pokus uhlídal a stihl ho těsně před brankovou čarou.

Sebevědomí Blanska se přece jen později projevilo. Ve 22. minutě napřáhl ještě před vápnem Tomáš Machálek a upravil skóre na 1:0. Hosté potom již nějak výrazněji do pauzy neprorazili a potřebovali zvrátit nepříznivý výsledek ve druhé půli. Nedlouho po zahajovacím hvizdu ale opět zazářil Machálek, když škrtl před defenzivou soupeře balón a nasměroval ho vzduchem za Chvějova záda.

Pro blanenské fotbalisty šlo o ideální vývoj, kdyby ho ovšem udrželi. Prakticky hned o minutu později z místa před Nešetřilem přesně vypálil Blahuta a rázem se manko mezi týmy zmenšilo na jedinou trefu. Dolnímu Benešovu se však nedařilo nadále útočit tak nebezpečně, a proto vedení Jihomoravanů trvalo. Aby si domácí ještě vylepšili výsledek, se snažil Mach v 74. minutě přihrávkou na Tulajdana. Ten ale v rozhodujícím momentu minul.

Promarněná možnost ovšem měla rychlou nápravu. Hned o minutu později skóroval Marcel Hladký a definitivně potvrdil body pro Blansko. A to i přesto, že domácí mužstvo v závěru dostalo červenou kartu za tvrdý zákrok Dominika Blažíka. Dolní Benešov však už neodpověděl a domácí hráči si připsali druhou ligovou výhru za sebou. Když se započítá i středeční pohár se Startem Brno, trvá série již tři soutěžní duely.

Vašíčkovi svěřenci zatím mají skvělou výchozí pozici, protože se šesti body jim průběžně patří čtvrtá příčka MSFL. Zato Dolní Benešov je šestnáctý s jedním bodem ze tří utkání a doufá, že příští kola zvládne úspěšněji. V následujícím zápase čeká Blansko venkovní měření sil se Znojmem, hraje se v pátek 20. srpna.

Autor: Tadeáš Mima