2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Osmnácté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY klepe na dveře. Na Mlýnskou přijíždí středočeská Vlašim. Duel s nelehkým soupeřem začíná ve středu v 16:30.

Vlašim přijíždí do Blanska z pozice šestého celku tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Ze sedmnácti duelů dokázali vlašimští zvítězit v osmi případech, třikrát odešli ze zápasu s bodem za remízu. Sedmadvacet bodů tak řadí středočeský klub do horní části tabulky F:NL. Vlašimští ztrácí na první příčku sedm bodů, pod sebou má Vlašim kupříkladu nedělního soka Blanska - Viktorii Žižkov.

Nejlepším střelcem Vlašimi je osmadvacetiletý Marek Červenka, který do sítí brankářů ve F:NL nasázel už šest branek. Středeční soupeř Blanska patří mezi nejofenzivnější celky soutěže. Se sedmadvaceti vstřelenými góly je Vlašim čtvrtým nejofenzivnějším týmem. Inkasované branky už tak veselý pohled nejsou. Svěřenci Daniela Šmejkala inkasovali dvacet branek, což jej řadí do horší poloviny F:NL.

Podzimní duel ve Vlašimi přinesl čtyři branky a dělbu bodů. Vlašim si v první půli vypracovala vedení 1:0, které ve druhé části utkání navýšila. Fotbalisté Blanska se však semkli a díky dvěma brankám v závěrečných dvaceti minutách se dočkali srovnání a do Blanska přivezli bod za remízu. O branky se tehdy podělila dvojice Šašinka - Žák.

Blansko zaznamenává na jaře zlepšené výkony. Změna na postu trenéra se managementu Blanska vyplatila a svěřenci Martina Pulpita zaznamenali osm bodů z dvanácti možných. S Vlašimí však nebude čekat Blansko nic jednoduchého. Jarní část totiž vychází výborně i Vlašimi. Z pěti duelů získali deset bodů z patnácti možných a v posledním kole obrali o všechny body o favorizovanou Líšeň.

Utkání začíná ve středu 14. dubna v 16:30. Textový přenos budete moci sledovat na portálu onlajny.com