Symbolickou tečkou za fotbalovým podzimem byl Memoriál Dana Němce. Na halovém turnaji si došli až pro zlato fotbalisté Blanska, za které se ve finále trefil i navrátilec po zranění Miroslav Kroutil.

Minulý týden jste odehráli Memoriál Dana Němce. S jakými cíli jste do něj šli?
Myslím si, že mohu mluvit i za kluky, že jsme si chtěli užít a vyhrát turnaj po konci podzimní sezóny. A to se nám nakonec povedlo.

Po prvním utkání, které skončilo remízou, to vypadalo, že turnaj bude těžký. Jak jste viděl start vašeho týmu?
První zápas byl za mě nejtěžším z celého turnaje. Narazili jsme na kvalitního a poměrně tvrdého soupeře, který na nás nevystupoval a stáhl se na svoji polovinu. Čekal na naše chyby, což se mu vyplatilo. Duel proto dovedl ke konečnému výsledku 2:2.

Od druhého zápasu jste najeli na vítěznou vlnu a v cestě za trofejí vás už nikdo nezastavil. Jak byste zhodnotil celý turnaj?
Je pravda, že od druhého utkání až po finále jsme nikoho nenechali, aby nám sebral vítězství. Obhájili jsme titul, což jsme tak trošku v hlavách všichni měli.

Byl jste rád za branku ve finále a užil jste si celý memoriál?
Na turnaji jsem dal jeden gól, který padl ve finále. Chtěl jsem si nechat to nejlepší na konec (smích). Akci jsem si užil dost, protože v hale jsem hrál turnaj naposledy asi ve čtrnácti letech. Byla to taková nostalgie.

Vraťme se ještě k lize. Kvůli zranění jste polovinu zápasů neodehrál, nicméně jak byste zhodnotil podzim Blanska v MSFL?
Bohužel jsem si v polovině podzimu natrhl zadní stehenní sval. Takže jsem klukům potom jen fandil, ale z mého pohledu jsme to zvládli dobře. Přestože ne všechna utkání byla podle našich představ.

Autor: Fanklub FK Blansko