2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - V dohrávce 15. kola F:NL zamířilo Blansko do Prahy, kde sehrálo duel s Duklou Praha. Dukle se povedl start do utkání a Blansko i přes herní převahu nedokázalo srovnat, ale jen snížit a z Prahy se vrací bez bodů.

15. kolo , 21. dubna 2021, FK Dukla Praha - FK Blansko

FK Dukla Praha

2:1

2:1

Branky a nahrávky: 5. Faleye, 11. Buchvaldek – 41. Bartolomeu. Žluté karty: 50. Piroch (DUK) – 66. Černín (BLA), 87. Bartolomeu (BLA). Rozhodčí: Machač – Vodrážka, Pfeifer..

F. Rada – Chlumecký, Piroch (C), Fišl, Barac (89. Trávníček) – J. Peterka, Doumbia – Faleye (84. Kovernikov), David Kozel (46. Šebrle), Buchvaldek (46. Kim) – Hadaščok (72. Krunert).

Halouska – Sedlo, Aggoun, Černín, Koraksić (72. Ngoma) – Bartolomeu, Kopičár, R. Buchta (C), Klusák – Vasiljev (62. Kepl) – T. Machálek (62. Lhotecký).

Blansku se vstup do zápasu skutečně nepovedl. Nejprve si na centr ze strany naskočil Sunda Faleye a přesnou hlavičkou nedal Halouskovi šanci. O chvíli později si první zaváhání v sezóně připsal brankář Halouska a po jeho nepřesné rozehrávce skóroval Lukáš Buchvaldek. Blansko se však nesložilo a snížit mohl Vasiljev, který těžil z perfektní práce Bartolomea, ale střela blanenského záložníka byla zblokována. Na druhé straně zahrozil Doumbia, který mohl využít práce Buchvaldka.

V závěru poločasu se blanenští fotbalisté přece jen dočkali snížení. David Klusák se probil do vápna, kde svým stříleným centrem našel Roberta Bartolomea, který svým pokusem překonal Radu v bráně Pražanů. Nastavení přineslo šanci na obou stranách. Na straně domácích se k miči dostal Faleye a jeho rána těsně minula branku Halousky. Blanenští se mohli prosadit po akci Kopičára, jehož centr našel hlavu Aggouna, ale ten nedokázal trefit Radovu bránu. Poločas tak ovládla Dukla.

Druhá půle se Blansko dařila výrazně více. V 53. minutě se do jasné příležitosti zjevil Tomáš Machálek, který svou prudkou střelou vystrašil Radu, který si s vypětím všech sil poradil. O pár vteřin později se do šance dostal nikým nehlídaný Dejan Koraksić, ale jeho pokus proskákal okolo levé tyče. Srovnání mohl přinést střídající Kepl, který po třech minutách na hřišti vyplodil zajímavou střelu z levé strany vápna, ale gólman Rada zasahovat tentokrát nemusel. Na druhé straně se z volného kopu prezentoval Fišl, jehož pokus výborně vytáhl Halouska a napravil tak svou chybu z první půle.

Postupem času se blanenský tlak na branku Dukly stupňoval. V 71. minutě se dostal k centru Bartolomeu. Letící míč se dostal do prostoru, kde si nabíhali hned dva blanenští hráči, ale nikdo z nich nedokázal usměrnit míč do sítě. Velkou šanci hostí vypracoval Kepl ve spolupráci s Ngomou pro Adriána Kopičára, který dostal míč do druhé vlny, ale jeho pokus zblokoval jeden z obránců. Blansko i nadále tlačilo hráče Dukly do jejich vápna, ale Rada proti vyložené příležitosti zasahovat nemusel. Blansko tak podlehlo Dukle 1:2 a z Prahy se vrací bez bodového zisku.