B l a n s k o - V hodnocení podzimní části probíhající sezóny 2014/15 se tentokrát zastavíme u starší přípravky A. Svěřenci trenérů Leoše Farníka a Jiřího Skřepského prohráli pouze jedno mistrovské utkání a zimní přípravu si zpestřují účastí na několika halových turnajích.
Z pohledu starší přípravky A hodnotím podzim 2014 pozitivně s příslibem do další části sezóny. Důležitý je přístup kluků k tréninku, snaha se zlepšovat a mít zájem rozvíjet fotbalové dovednosti. To si troufám říci, že se nám společně daří, především díky klukům, kteří chtějí poctivě pracovat. Neříkám, že není někdy potřeba zvýšit hlas a popohnat je, ale rozhodně to jsou světlé vyjímky.

Co se týká výsledků, tak ty až tak kolikrát neodpovídají předvedené hře. Např. jsme letos prohráli pouze jeden mistrovský zápas s Boskovicemi na domácícm hřišti 2:6, ale s předvedenou hrou a bojovností kluků jsem byl velmi spokojen, i když možná někteří kluci nerozuměli tomu, proč je po zápase chválím, když se prohrálo.

V této věkové kategorii platí otřepaná fráze, že nejde až tak o výsledky, ale o výkony na hřišti. Někdy sice kluci uroní slzu a jsou naštvaní, ale to je pouze důkaz jejich zájmu o fotbal a zarputilosti. Přípravka je dle mého názoru od toho, aby se kluci připravili na další fotbalový rozvoj do žáků. Je jasné, že to nezvládnou všichni stejně, ale my se všichni společně snažíme jim tuto příležitost poskytnout tím, že dostávají dostatek prostoru jako všichni ostatní.

Podzimní část sezóny jsme ukončili na výborném 2. místě za vedoucími Boskovicemi. Za předvedené výkony kluci určitě zaslouží pochvalu, i když v této soutěži nejsou všechna utkání natolik kvalitní, aby pro ně byla přínosem. I z tohoto důvodu se snažíme absolvovat řadu letních či zimních turnajů, které jsou kvalitně obsazeny a poskytnout nám tak objektivnější obraz výkonnosti hráčů. Momentálně jsme ve fázi zimní přípravy. Trénujeme 2x týdně v tělocvičně a do poloviny března absolvujeme celkem 8 halových turnajů.

Touto cestou bych rád poděkoval mému trenérskému kolegovi Jiřímu Skřepskému, se kterým jsme fotbalově vyrůstali už od základní školy. Na spoustu věcí máme stejné názory a pohledy, při společném vedení utkání je jeho pomoc nevyhnutelná. Je také mým velkým kamarádem, což je pro dobrou spolupráci určitě prvořadá věc.

Opomenout nemohu ani sekretáře mládeže Hynka Jarůška, který se o nás velmi kvalitně stará, zajišťuje veškerou administrativu, organizaci a chod, startovné na turnajích, tělocvičnu a vybavení tréninkovým náčiním. V dnešní hektické době určitě není jednoduché sehnat dostatek finančních prostředků na tyto potřeby, za což mu patří velký dík.

Snad jsem při hodnocení podzimu na nic a na nikoho nezapomněl, a pokud ano, přijděte se podívat na fotbalové zápasy kluků všech přípravek a sami si můžete udělat obrázek. Jsem přesvědčen, že se kluci díky Vaší přítomnosti vybičují k ještě lepším výkonům a pěknými akcemi Vám fanouškům tímto poděkují za účast a povzbuzování.

Leoš Farník
trenér starší přípravky A