B l a n s k o - V minulé sezoně byl nejlepším střelcem z Blanenska v krajském přeboru. Dal patnáct branek a to se ještě potýkal se zraněním a ve čtyřech utkáních nenastoupil. Jan Trtílek se vrátil po dalších zdravotních komplikacích do tréninku.
V posledním přípravném zápase zařídil jediným gólem výhru Blanska nad Moravskou Slavií. „Další tutovky jsem nedal, je to moje chyba," dodává k tomu vytáhlý útočník. V srpnu mu bude dvacet a kromě hráčské kariéry rozjel i tu v dresu rozhodčího.

Blansku chyběl v přípravě kompletní útok, už konečně hrajete, jste už zdravotně v pořádku?

Teď už jsem na tom dobře.

Co vás trápilo?

Achilovka, ale už by měla být v pořádku.

Se zraněními jste se potýkal i v minulých sezónách, jste na ně náchylnější?

Nevím, často mívám problémy a pak se dávám do kupy delší dobu. I když se snažím tomu předcházet.

Nemůže to být přechodem do mužské kategorie?

To ne, stejné to bylo i v dorostu a v žácích.

Trenér Hajský si posteskl, že jste po zranění byl z kondice a teď, když už jste dával vítěznou branku, že jste zase další šance spálil.

Ten gól, to byla stoprocentní šance, to jsem dát musel, ale je pravda, že další takové šance jsem nedal, byla to moje chyba. S fyzičkou už je to lepší, ale těším se, až opadnou ta vedra, nabírat v takovém počasí kondici není nic moc.

Kromě Vás nehráli ani Hansl s Pokorný, rozpadl se vám kompletní útok, jak jste na tom teď?

Jsme na tom špatně, kluci se pomalu vrací do tréninku, jediný útočník jsem tam zatím já. Doufám, že se dají brzy dohromady.

Jejich absence má asi vliv i na taktiku.

To ano, ale v divizi bychom měli hrát víc defenzivně než v krajském přeboru, kde jsme byli většinu zápasů favoritem. Budeme nováček, musíme si dát pozor a nedostávat moc gólů.

Na začátek vás čekají Rosice, znáte soupeře?

Sleduji jejich výsledky a taky jsme se bavili s Michalem Šenkem, který za ně hraje. Určitě budou připravení a rozhodně nás nepodcení.

Máte před sebou premiéru v divizi, těšíte se?

Těším se hodně, já jsem navíc dlouho nehrál žádný mistrovský zápas.

Co nervozita?

Nervózní nejsem, bude to sice těžké, ale doufám, že aspoň bod mít budeme, uvidíme, jak to dopadne.

Na hřišti se objevujete i jako rozhodčí.

Zrovna teď skládám zkoušky, snad je udělám. A v neděli pískám zápas v Šošůvce.

Takže první zkušenosti Vás neodradili?

Rozhodně ne, doufám, že to vyjde v sobotu i v neděli.