2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Úspěšný duel mají za sebou blanenští fotbalisté. V jedenáctém kole MSFL zničili před svými fanoušky Frýdek-Místek pěti góly. Dvakrát se zapsal mezi střelce Reteno Elekana, domácí formu opět potvrdil Mach.

11. kolo , 9. října 2021, FK Blansko - FK Frýdek-Místek

5:1

3:0

FK Frýdek-Místek

Branky: 20. Mach, 28. Elekana, 39. Elekana, 58. Tulajdan, 62. Todorić – 79. Hykel
Žluté karty: 21. Vengřínek (FRM), 64. Konečný (FRM)
Rozhodčí: Grečmal – Hubený, Kulička

Nešetřil – Feik (73. Pyš), Fall, Chyla (63. Smrčka), Blažík – Minařík, Mach, Todorić (63. Bakayoko) – Machálek (C), Tulajdan (73. Tulajdan), Elekana (54. Alexa)

Květoň – Tamajka, Velner (C), Blejchař – Konečný, Juříček, Barkov, Vengřinek – Raab (65. Janša), Kovařík (86. Šponer), Hykel (86. Kulhánek)

Právě Marek Mach musel minulý týden kvůli zranění střídat. Proto bylo pro Blansko potěšující, že se mohl vrátit do základní jedenáctky v plné síle. Zahajovací sestava měla vepředu tři útočníky ve složení Machálek–Tulajdan–Elekana, post gólmana potom obsadil Petr Nešetřil.

Zrovna před bránou domácích bylo hned ze začátku celkem rušno. Velkou šanci měl Lukáš Raab, jehož však Nešetřil nadvakrát skvěle vychytal. Po tomto momentu se Blansko nastartovalo a předvádělo vynikající akce směrem do útoku. Jen do jedenácté minuty se naskytly tři velké možnosti, u nichž nechyběli Tomáš Machálek s Guyem Retenem Elekanou. Z dobrých pozic ale mířil balón vždy těsně vedle.

Poprvé se skóre pohnulo ve dvacáté minutě díky Machovi. Blanenský záložník měl na hranici vápna dostatek místa, vypálil na vzdálenější tyč a rána zaplachtila do sítě Frýdku-Místku. Mach tak potvrdil solidní formu z domácího prostředí, když v uplynulém zápase na Údolní měl jednu trefu a asistenci. Statistiku proti Frýdku navíc mohl záhy ještě vylepšit, jenže napodruhé mířil jen do tyče.

Útočná smršť pokračovala na prahu půlhodiny hry, kdy zvyšoval na 2:0 Reteno Elekana. Ve vápně dostihl přihrávku a procpal míč přes Květoně, který už neodvrátil střelu z brankové čáry. Blansko přitom hrálo stále naplno a chtělo ještě zvýraznit rozdíl. To se mu tak podařilo ve 39. minutě díky Elekanově zásahu ze standardní situace. Jeho balón z boku šel rovnou mezi tyče a gólman hostů ho vyrážel marně.

Solidní tempo držel domácí tým také ve druhé půli. Debakl pro hosty se ještě prohloubil zásluhou Jiřího Tulajdana, který stihl míč na pravé straně a na poslední chvíli ho střelou ze složitého úhlu dostal za čáru. Navíc netrvalo dlouho a mezi střelce se zařadil povedenou dělovkou Nikola Todorić, pro něhož šlo o první gól v dresu Blanska.

Za jasného stavu 5:0 ale svěřenci kouče Vašíčka trochu polevili. Frýdek-Místek se tak začal dostávat častěji dopředu a měl pár solidních akcí. Jednu z nich dotlačil za Nešetřila Tomáš Hykel, jenž v poslední čtvrthodině korigoval jedinou brankou hostů. Na třech bodech pro Blansko se však už nic nezměnilo a tým vyhrál potřetí z pěti utkání.

Po neúplném jedenáctém kole se Jihomoravané posunuli na čtvrtou příčku MSFL. Stále je ovšem může přeskočit regionální rival z Rosic díky zápasu k dobru. O další body budou blanenští hráči bojovat v pátek 15. října, kdy vyrazí na výjezd do Kroměříže.

Autor: Tadeáš Mima