B l a n s k o - Současná situace v republice a zároveň probíhající rekonstrukce stadionu na Mlýnské prozatím znemožňuje uspořádání tiskové konference před zahájením F:NL. Klub proto vydává tiskové prohlášení, které tuto konferenci zastupuje.

Zdeněk Veselý

„Nebylo to jednoduché období, zejména ve chvíli, kdy jsme dlouho nevěděli, zda-li půjdeme do druhé ligy, nebo ne. Nakonec se tak stalo a já jsem přesvědčen, že jsme kádr vhodně doplnili a složili kvalitní mužstvo pro druhou ligu. Vše ale samozřejmě prověří až mistrovské zápasy,“ komentuje přípravu na sezónu Zdeněk Veselý, předseda klubu.

„Některé naše hráče s příslibem do budoucna jsme umístili do jiných klubů tak, aby se dočkali herního vytížení, které si zaslouží a případně se mohli vrátit do kádru. Cílem pro novou sezónu je hrát atraktivní fotbal a bavit diváky. Co se týče tabulkového umístění, přál bych si hrát v klidném středu, vyhnout se záchranářským bojům a stabilizovat mužstvo ve F:NL. Věříme, že se to může podařit,“ dodává směrem k následujícím týdnům a měsícům Veselý.

Zbyněk Zbořil

„O nestandardní době během jara už bylo napsáno dost a všichni se těšíme, až to začne. Dnes už nemá cenu řešit, jak dlouho jsme čekali na rozhodnutí, kterou soutěž vlastně bude Blansko hrát. Jsme ve druhé lize, stojíme před obrovskou výzvou a já pevně věřím, že jsme připraveni,“ přidává své hodnocení současné situace Zbyněk Zbořil, generální manažer klubu.

„Příprava gradovala, podařilo se zajistit kvalitní prověrky proti ligovým týmům a nebojím se říct, že jsme určitě nepropadli. Vždy se ale příprava hodnotí až podle výsledků v soutěži a i přes těžký, ale velmi atraktivní los, chci věřit tomu, že vstoupíme do ligy úspěšně. Cíle jsou podle mě jasné. Druhou ligu hraje jen 14 mužstev a dvě sestupují. A tomu se budeme chtít vyhnout,“ uzavírá svou část Zbyněk Zbořil.

Oldřich Machala

„Jsem spokojený, jak kluci v přípravě pracovali. Myslím, že tomu odpovídají i výsledky zápasů, které jsme odehráli velice slušně. Samozřejmě je to stále jen příprava, ostrý začátek nás čeká v sobotu v Prostějově, kde to bude úplně jiné a těžké utkání. Jsem však přesvědčený, že jsme se během přípravy herně hodně posunuli,“ říká kouč Blanska Oldřich Machala.

„Přípravná utkání jsme odehráli hodně agresivně, myslím, že to bylo i dobře vidět. Snažili jsme se soupeře dostat pod tlak, což je takové naše hlavní krédo. Nemůžeme si dovolit jenom stát a čekat, co soupeř vymyslí. To by pro nás byla cesta k záhubě,“ dodává šéf blanenské lavičky.
„Nejvíce nám asi ukázaly utkání proti prvoligovým soupeřům. Nejprve jsme sice prohráli 3:0 se Slováckem, ale myslím si, že jsme nebyli o moc horší než soupeř. Poté jsme prohráli 3:2 i v Senici, ale podařilo se nám porazit 2:0 Zbrojovku, proti které jsme se přesvědčili, že nějakou sílu máme. Zakončili jsme to celé remízou 1:1 s Libercem. Myslím tedy, že tato čtyři utkání nám ukázala nejvíc. Teď nesmíme slevit z agresivního pojetí, protože to by nás mohlo velmi rychle doběhnout,“ vrací se směrem k přípravným zápasům trenér Blanska.