Hned dva zápasy čekají fotbalisty Blanska v tomto týdnu. Nejdříve absolvují první kolo MOL Cupu, které účastník MSFL odehraje na hřišti divizního Startu Brno. Tým z nižší soutěže přitom neskrývá vysoké cíle.

S uplynulým kolem MSFL může být Blansko spokojené. V těsném duelu na hřišti FC Vysočina Jihlava B bral jihomoravský klub všechny body, když v samotném závěru urval výhru 2:1. Díky úspěšnému výsledku se tak mužstvo vyhouplo na desáté místo tabulky.

„Nálada v týmu byla dobrá i před víkendovou výhrou, protože jsme ani úvodní kolo neodehráli špatně. Nicméně chyběly nám body, které se nám teď vrátily,“ přiblížil blanenský kouč Petr Vašíček. Převládají pozitivní dojmy a kádr se připravuje na nové překážky. „Musíme dále pracovat a pokusit se o další vítězství,“ konstatoval trenér.

Nyní se však Blansku postaví velmi těžký protivník. První kolo poháru přinese konfrontaci s brněnským Startem, který hraje druhým rokem Divizi D. Klub celkově zaznamenal za poslední léta obrovský vzestup, když se čtyřmi postupy v řadě probojoval z městského přeboru až do čtvrté nejvyšší soutěže.

Ligové zkušenosti i bývalý hráč

Ve Startu působí řada kvalitních fotbalistů. Mezi nimi například bosenský bek Muamer Avdić, který nastupoval také v první české lize, nebo zkušení Tomáš Mica s Lukášem Matyskou. Na soupisce je i obránce Martin Sedlo, jenž přišel do Brna právě z Blanska. Soutěžní premiéra ovšem výhru Startu nepřinesla a s Bystřicí nad Pernštejnem pouze remizoval 2:2.

„Start je ambiciózní a určitě do poháru půjde s tím, že nás chce porazit. My samozřejmě chceme postoupit, ale prioritou pro nás zůstává ligová soutěž,“ vysvětlil Vašíček. Blansko proto využije MOL Cup, aby nasadil do hry aktuální posily z poslední doby. Trenér zmínil, že se sestava trochu protočí.

„Anglický týden je ve výkonnostním fotbale trochu jiný než ve vrcholovém. Nechceme úplně nějak zbytečně mrhat síly na pohár, ale spíše se soustředit na mistrovské utkání v sobotu,“ vyzdvihl Vašíček příští domácí zápas s Dolním Benešovem.

První kolo MOL Cupu proti Startu Brno se koná ve středu 11. srpna. Úvodní hvizd se uskuteční v 18 hodin na stadionu v brněnské Loosově ulici. K dispozici bude textový online přenos ZDE.

Autor: Tadeáš Mima