B l a n s k o - Ač se to zdá být neskutečné, Blansko se po minulé sezóně plné útrap ve spodní polovině divizní tabulky letos vytáhlo na opačný konec a zaslouženě slaví zisk mistrovského titulu. Velkou měrou se na nárustu hráčské kvality podílel pan Oldřich Merta, který našemu klubu pomohl přivést několik velmi kvalitních hráčů, jenž byli doplněni domácími hráči z řad A-mužstva i dorostenců. Podzimní část měl na starosti jako trenér Tomáš Kolouch, tu jarní poté Zbyněk Zbořil a oba zvládali tento nabitý tým ukočírovat a dotáhnou k postupu do MSFL. Pojďme si tento divizní ročník zrekapitulovat.
Během letního přestupového období se do Blanska kromě spousty nových hráčů dostalo také nové trenérské obsazení. Na lavičce skončili trenér Martin Maša a vedoucí mužstva Miloš Vašák a na jejich místa přišli Tomáš Kolouch a Radek Souček. Ti se chopili letní přípravy velmi razantně, o čemž hovoří 100% vítězna úspěšnost i stoupající sehranost týmu. Do Blanska přišlo celkem 11 nových hráčů v čele s bývalým tahounem Davidem Bednářem. Dále to byli: brankář Martin Doležal, obránci Radek Mezlík, Jiří Huška a Martin Sedlo, záložníci Radek Buchta, Ondřej Paděra a Dominik Urbančok a útočníci Mohamed Traore s Jiřím Tulaydanem.

Síla mužstva byla hned zkraje sezóny otestována v předkole Mol Cupu, kde naše mužstvo narazilo na velmi silnou třetiligovou Líšeň, s níž prohrálo 1:3. Poté však začala neuvěřitelná série výher v mistrovských utkáních, která se na podzim nehodlala zastavit. Trenér Kolouch dovedl mužstvo k historickému milníku 15 podzimních výher.

V zimní přípravě se vedení klubu rozhodlo dále vyztužit už tak nabitý kádr a přivedlo útočníka s ligovými zkušenostmi Michala Ordoše, dále pak záložníky Daniela Přerovského a Davida Štrombacha, obránce Ondreje Jakubova a brankáře Davida Záleského, který již v minulosti v Blansku působil. Příprava se odvíjela dobře a noví hráči se pokoušeli zapadnout do již rozjetého systému. Před začátkem jarní části soutěže však došlo k neočekáváné události a sice odstoupení trenérů Koloucha a Součka od kormidla.

Jejich funkci převzali Zbyněk Zbořil a Martin Kasálek, kteří vedli mužstvo v jarní části a s přehledem je dokázali dovést k mistrovskému titulu. Byť Blansko ztratilo několik bodů, ovládlo soutěž s náskokem 10 bodů před druhými Rosicemi. Navíc se muselo potýkat s rozsáhlou marodkou několika opor, s čímž se mužstvo snažilo vypořádat testováním nadějných blanenských dorostenců v A-týmu. V celkovém součtu Blansko nasbíralo 81 bodů do tabulky Moravskoslezské divize D, přičemž výhralo 26 utkání, 3 remizovalo a jen jednou prohrálo. Celkové skóre 102:23 dokládá tuto dominanci.

Pokud tým zůstane pohromadě, můžeme od něj v příští sezóně v Moravskoslezské fotbalové lize očekávat zajímavé věci. Doufáme, že Vy fanoušci budete chodit naše mužstvo hojně podporovat a zajdete se podívat i na zápasy blanenské mládeže. Těšíme se na vás!