K remíze blanenských fotbalistů se vrátil i jejich kapitán. Tomáš Machálek mluvil nejen o uplynulém zápase MSFL s Vrchovinou, ale také o nadcházejícím kole na půdě Velkého Meziříčí.

„Jednoznačně je to škoda. Myslím si, že jsme měli mnohem více ze hry. Hlavně v prvním poločase, kdy jsme Vrchovinu k ničemu nepustili. Až bych téměř řekl, že se soupeř nedostal do zápasu,” uvažoval Machálek. Druhá polovina už však byla podle něj vyrovnaná, aspoň co se počtu šancí týče. „Bohužel nemáme štěstí to gólově dotáhnout. Chybí nám hrozně maličko, abychom skórovali, ale prostě se to nepovede,” litoval tahoun Blanska.

Machálek zmínil, že mančaft zradila v zakončení nekvalita. „Vezmu to na sebe. Měl jsem tři velice zajímavé příležitosti, přičemž jsem všechny řešil špatně. Minimálně jednu bych měl dovést ke gólu,” nepochyboval jihomoravský kapitán po remíze 0:0. Individuálně se mu ovšem hrálo v rozestavení 3-5-2 celkem solidně.

„Mám víceméně volnost najít si prostor a vyplout stoperům na nečekaném místě, takže toto rozestavení se mi líbí. Ale jak říkám, když z toho nic není, může se mi hrát dobře jak chce, jenže výsledky nejsou,” pokrčil rameny Machálek.

Blansko tak čeká na vítězství od prvního jarního víkendu, kdy přetlačilo doma FKM Jihlava. „Možná se v tom už příliš babrám, je to asi součet špatných výsledků. Můžeme si říct, že to vypadá dobře a hrajeme docela dobrý fotbal. Nicméně když doma dostanete 0:3 a 1:5, můžeme si říkat, jak to vypadalo krásně, divákům to však nevysvětlíme,” zhodnotil Machálek. O to více mrzí bezbrankové skóre s Vrchovinou.

Možnost napravit výsledek se nabízí již v neděli 29. května. Mužstvo z brány Moravského krasu zamíří do Velkého Meziříčí, jemuž aktuálně patří devátá příčka MSFL. Zato Blansko je o čtyři místa a šest bodů níže. „Asi bych nevypíchl jednu jedinou věc, co by se měla zlepšit. Jde o komplexní výkon. Hrajeme dobře, ale musíme ukázat větší důraz ve vápně a dotlačit to tam jakkoliv. Snad se nám to ve Velkém Meziříčí povede,” zmínil kapitán FKB.

Nadcházející protivník Blanska ovšem nebude žádnou snadnou překážkou. Velké Meziříčí vyhrálo tři z posledních čtyř duelů a těší se nadějné formě. Minule dokonce smetlo 4:0 Jihlavu, ještě předtím dalo tři góly Uničovu nebo Kroměříži. Rozhodně tak půjde o jiný souboj než na podzim, kdy Blanenští zvládli měření sil čtyřbrankovým rozdílem. Nedělní střetnutí startuje od 10.15.