2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Celý zápas 7. kola MSFL proti Slovácku B odehrál Václav Minařík. Nakonec ale nemohl být spokojen, protože fotbalisté Blanska na ligovou rezervu nestačili 1:3.

V čem bylo Slovácko B natolik nebezpečné, že skórovalo hned třikrát?
Myslím si, že soupeř nebylo tak nebezpečné, ale bohužel měli vysokou produktivitu. Dá se říct, že měli tři šance, ze kterých dali tři góly. V tom byl rozdíl oproti nám, když jsme podle mého měli aspoň pět šancí na gól, proměnili jsme však jenom jedinou.

Elekana mohl ve 36. minutě přidat druhou trefu, ale branka nepadla. Zato dvě minuty potom Slovácko B odskočilo na 2:1. Jak jste viděl tuto akci?
Šlo o zlomový okamžik celého zápasu. Kdybychom vedli 2:1, utkání by se vyvíjelo úplně jinak. Inkasovaný gól byl navíc docela laciný, na zadní tyči zůstal úplně sám jejich střelec, což moc nechápu, jak se může při rohu stát. Ale se standardními situacemi máme problém už delší dobu a měli bychom se na ně více zaměřit.

Do zbytku duelu už další branka Blanska nepřišla. Čím si vysvětlujete, že se vašemu mužstvu zatím nedařilo proti ligovým B-týmům?
Sám moc nevím, jak si tuto situaci vysvětlit. Myslím si, že je to spíše náhoda.

Jak si obecně užíváte dosavadní angažmá v Blansku?
V Blansku se cítím dobře. Máme výbornou partu kluků, která se podle mě i za krátký čas dobře sehrála. Líbí se mi také fanouškovská základna, a přestože se nám občas zápas nepovede, fanoušci stále za námi stojí. To je pro nás velmi důležité a patří jim za to velký dík.

Autor: Fanklub FK Blansko