28.04.2024 | 15:00

2

1

Pamatujete si na minulý souboj Blanska se znojemskými fotbalisty? Určitě totiž stojí za připomenutí! Svěřenci trenéra Petra Vašíčka zvládli venkovní duel z loňského srpna jasným rozdílem, když se trefili hned pětkrát.

V prvním poločase se muselo Blansko rozjíždět postupně. Úvod měli lepší domácí hráči, díky čemuž dali vedoucí gól. Stalo se tak ve 26. minutě a hostující celek potřeboval reagovat. Situace se začala obracet těsně před čtyřicátou minutou, kdy šel do hry střídající Guy Reteno Elekana.

Právě gabonský fotbalista rozpohyboval hru a brzy přišlo snížení Marcela Hladkého. Dobrá forma navíc Blansku vydržela i potom a Jiří Tulajdan svojí první trefou v ročníku otočil na 2:1. Dobré tempo udrželi Blanenští i do druhé půle, během níž vyšroubovali skóre na finálních 5:2. Na hřišti protivníka tak slavili vynikající kanonádu a důležité tři body.

Zápas mimo jiné provázela vyhecovaná atmosféra v hledišti i na trávníku. Padlo celkem šest žlutých karet plus jedna červená, kterou dostal domácí Mirza Bašič. „Člověk se soustředí hlavně na hru a je potřeba říct, že emoce k ní patří. Je krásné, že lidé mohou i v této době chodit na fotbal, aby ty emoce byly. Protože také ony se musí posílat z těla ven,” říkal po utkání trenér Vašíček.

Další vzájemný duel navíc přichází už brzy. V neděli 27. března se uskuteční souboj na stadionu v Údolní ulici, tedy na domácí půdě Blanska. Bitva se Znojmem tam odstartuje v 10.15 a všichni jste srdečně zváni – naši hráči vás budou rozhodně potřebovat, aby skvělý výsledek z první půlky sezóny zopakovali.

Autor: Tadeáš Mima