B l a n s k o - Další přípravné zápasy sehrají o tomto víkendu fotbalisté FK APOS Blansko. A mužstvo změří v sobotu síly s Bystrcí, dorostence čeká v neděli duel s A týmem Boskovic.
Především sobotní zápas ukáže, jak jsou na tom dva celky, které budou na jaře soupeřit v boji o záchranu v divizi. V dresu Bystrce se proti Blansku představí i jeho dva bývalý hráči, brankář Aleš Slanina a obránce Jan Zich. „Do utkání půjdeme s cílem předvést poctivý výkon směrem dozadu, zároveň však chceme být nebezpeční i dopředu. Máme připravené určité změny v sestavě a já věřím, že budou ku prospěchu,“ poznamenal trenér Tomáš Šenk.

Blanenský lodivod si pochvaloval podmínky pro trénink v tomto týdnu. „Měli jsme k dispozici umělé povrchy v Ráječku a Boskovicích. Konečně jsme mohli pracovat s míčem, což byla pro kluky vítaná změna,“ dodal Tomáš Šenk.

Do zápasu s Bystrcí půjde Blansko se dvěma staronovými tvářemi v sestavě. V brance se představí Martin Sehnal a v útoku Jan Karásek. „Martin s námi trénuje od úterý, uvidíme, jak se domluvíme. S Honzou Karáskem jsem domluvený, zbývá už jen doladit podmínky s vedením klubu.“

Zajímavá konfrontace čeká naše dorostence, kteří v neděli v rámci 5. kola Artézia cupu vyzvou A tým Boskovic. V hale TJ ČKD Blansko se zítra uskuteční další turnaj, tentokrát v kategorii starších žáků.

Přehled víkendových akcí:
sobota 19. února, 08:00
Halový turnaj starších žáků
Hala TJ ČKD Blansko

sobota 19. února, 11:00
5. kolo zimního turnaje v Líšni (UT Líšeň)
FC Dosta Bystrc - FK APOS Blansko

neděle 20. února, 14:00
5. kolo Artézia Cupu (UT Boskovice)
FC Boskovice A - FK APOS Blansko st. dor.