B l a n s k o - Před zahájením zimní přípravy suverénní lídr fotbalové divize FK Blansko avizoval, že významné posily přivede až v létě. „Samozřejmě, kdyby se naskytlo něco mimořádně zajímavého, tak bychom určitě reagovali ihned,“ nechal si tehdy „otevřená vrátka" trenér Tomáš Kolouch. A tato situace tento týden nastala.
Druholigové Znojmo uvolnilo prvoligového harcovníka a kanonýra Michala Ordoše , a ten zamířil právě do Blanska. Přináší tam 220 prvoligových startů a 58 gólů, přičemž v sezoně 2009/2010 se v dresu Sigmy Olomouc dokonce s dvanácti góly stal nejlepším střelcem ligy.

I tato statistika napovídá, co od něj Kolouch očekává. „Především chci zdůraznit, že princip posílení mužstva platí dál. Tedy s akcentem na léto, ale využitím případných možností. Od Michala očekávám, že se od něj mladí hráči něco přiučí, že pozvedne naši hru směrem dopředu, a hlavně, že s ním přijdou góly. Jak ze hry, tak ze standardních situací. Tedy, že budeme silnější v ofenzívě. A věřím, že také bude dost velkým k lákadlem pro diváky,“ sdělil blanenský lodivod.

Šestatřicetiletý Ordoš je odchovancem Slovácka a českou první ligu si zahrál také v Mladé Boleslavi, Bohemias a v Olomouci. Do Znojma přišel z rakouského amatérského týmu SC Raiky Wieselburg. Ve druhé lize měl původně hrát až do příští zimy, s týmem odcestoval na první chorvatské soustředění. I kvůli zdravotním problémům však s klubem předčasně rozvázal smlouvu.

Autor: Deník/Zdeněk Vlach