2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

P r a h a / B l a n s k o - Zápas Pelhřimova s Hodonínem přinesl pro fotbal netradičně vysoký počet žlutých karet – sudí jich rozdali rovnou deset, přičemž hned šest hráčům vítězného Hodonína. Ti v rámci 14. kola divize D přichystali divákům na hřišti Pelhřimova jasnou výhru, kterou vyšperkovali pohlednými akcemi. Parádně se trefila i největší osobnost soutěže Petr Švancara, který pečetil výhru Blanska.
Nerozhodný stav v Pelhřimově skončil v 8. minutě. Na půlící čáře se po fantastické patičce do úniku dostali hned čtyři hráči Hodonína. Na první střelu byl Čermák ještě připravený. Míč se ale přes něj přesto dostal a pomalu se z kopačky Radomíra Víška došoural do sítě domácí branky.

Ve 35. minutě šla první střela Hodonína po centru do tyče. Od té se ale balón odrazil k číhajícímu Daliboru Adamcovi, díky kterému se dostal Hodonín do dvougólového vedení. Zápas uzavřel v 79. minutě Hynek Maršálek, který dostal míč z rohu naservírovaný přímo na hlavu. Zcela osamocený pak uzavřel tříbrankový účet hostí.

Věhlasný trenér Hodonína František Komňacký okomentoval jasnou výhru pro klubový web slovy: „Tentokrát jsme ke třem bodům přišli snadnou cestou, protože domácí byli málo nebezpeční. S vysokou dvojicí útočníků jsme si uměli poradit. Pelhřimov jsme za celý zápas nepustili do žádné šance. Vítězství je naprosto zasloužené.“

O vítězství Blanska v zápase se Žďárem nad Sázavou bylo už rozhodnuto, domácí vedli 2:0. V 89. minutě se útočník s číslem 9 dostal do samostatného úniku. Petr Švancara v několika následujících vteřinách ukázal, že ze svého umění nic nezapomněl. Brankáře Žďáru obalamutil zdařilou zasekávačkou, vyhnul se obráncům, kteří se již stačili vrátit, a pohodlně skóroval do prázdné brány.

Výsledky 14. kola (15. hraného): Tasovice - Rosice 1:0 (0:0), Bystřice n.P. - Přerov 3:1 (1:0), Blansko - Žďár n.Sázavou 3:0 (2:0), Uherský Brod - Stará Říše 1:2 (0:0), Vrchovina - Slavoj Polná 0:3 (0:2), Kozlovice - Šumperk 4:1 (3:0), Havlíčkův Brod - Ždírec n.D. 2:1 (0:1), Pelhřimov - Hodonín 0:3 (0:2).