Anglický týden pokračuje fotbalistům Blanska, kteří se představí na domácí půdě. Před svými diváky vyzvou Baník Ostrava B, jenž se aktuálně nachází na předních pozicích MSFL. Zato Jihomoravané chtějí napravit minulé klopýtnutí a vrátit se mezi nejlepší osmičku.

Celkem nabité období momentálně absolvují svěřenci trenéra Petra Vašíčka. V dubnu odehráli už dvě utkání, jež jim však nepřinesla žádný tříbodový úspěch. Před týdnem sice Blansko bralo cennou remízu v Rosicích, středeční bitva ve Vratimově ale dopadla jasnou porážkou 0:4.

Blanenské mužstvo se tedy pokusí napravit jarní bilanci, která zatím má střídavou podobu. Celkově jde o dvě porážky, jednu remízu a výhru. Blansko navíc potřebuje přerušit sérii bez vstřeleného gólu – ta trvá už tři zápasy.

I kvůli posledním výsledkům spadlo Blansko z osmé na devátou příčku MSFL. Po dohrávce uprostřed týdne se dostal před Jihomoravany právě Vratimov s náskokem dvou bodů. Tým kolem kapitána Tomáše Machálka k tomu odráží nápor desátého Velkého Meziřící.

Co se týče Baníku B, soutěž se pro něj vyvíjí o něco lépe. Rezerva ligového mančaftu je čtvrtá se stejným počtem bodů, jaký má i Hlučín na třetím místě. Ostravané přitom mají solidní formu, když za poslední dva duely skórovali hned desetkrát – nejdříve porazili 4:2 Velké Meziříčí, potom 6:0 Uničov.

„Od Baníku očekávám kombinační a běhavý fotbal. Budou chtít být často na míči a hrát hodně nahoře, mají mladý kádr a každý se chce ukázat,” uvažuje asistent trenéra Erik Mihola. Sílu prokázalo béčko Ostravy už na podzim, kdy zvládlo vzájemný souboj s Blanskem 4:0.

Co udělat pro to, aby byl tentokrát výsledek lepší? „Hlavně v nasazení máme dost kolísavé výkony. Hráči si musí uvědomit, že každý zápas je potřeba pracovat na 120 procent jako tým. Jako jednotlivec toho v kolektivním sportu moc nedokážete,” upozorňuje Mihola.

Ve prospěch Blanska mluví i skutečnost, že každý zápas může být úplně jiný. „V MSFL může porazit každý každého, ale musíte tam nechat všechno. Když můžeme remizovat v Rosicích, lze doma porazit Baník. Bez koncentrace, nasazení a touze po vítězství to však nepůjde,” vyzdvihuje člen trenérského štábu Blanska.

Zápas 23. kola se uskuteční v neděli 10. dubna. Úvodní výkop přijde v 10.15 na domácím stadionu Blanska v Údolní ulici. Přijďte podpořit tým a pomoct mu v důležitém měření sil.

Autor: Tadeáš Mima