2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Nevydařené měření sil mají za sebou fotbalisté Blanska, kteří přivítali doma Znojmo. Hosté rozhodli o výsledku jihomoravského souboje už v prvním poločase, jenž ovládli vysoko 4:0. Ve druhé půli už sice svěřenci Petra Vašíčka udrželi čisté konto, ale zároveň ani skóre nezdramatizovali.

21. kolo , 27. března 2022, FK Blansko - 1.SC Znojmo FK

0:4

0:4

1.SC Znojmo FK

Branky: 14. Glushach, 15. Okleštěk, 26. Hnaníček, 37. Holman
Žluté karty: 47. Feik (BLA) – 33. Tkadlec (ZNO)
Červená karta: 33. A. Malits (masér) (BLA)
Rozhodčí: Rosický – Rygl, Nápravník

Nešetřil – Šíp (46. Černý), Smrčka, Blažík, Štencl (72. Fiala) – Feik, Alexa – Machálek (63. Zúbek), Pecuch, Adamec (42. Todorič) – Tulajdan

Przybysz – Tkadlec, Papež, Hnaníček, Krakovčík – Russmann, Okleštěk (82. Prokeš), Holman, Glushach, Goncalves (89. Piatov) – Kirschner (90+2. Kočík)

I když konečný výsledek byl poměrně vysoký, začátek nemělo Blansko zase tak špatný. V deváté minutě se naskytla standardní situace a míč se dostal ke Štenclovi. Jeho rána však letěla na břevno, což se ten samý hráč snažil napravit o chvilku později. Přes Filipa Adamce dopravil balón k Tulajdanovi, který ovšem neťukl příchozí pas mezi tyče.

A nevyužité šance se domácím hrubě vymstily. Kolem čtvrthodiny hry totiž udeřil Yehor Glushach, jenž se solidně prosmýkl kolem beků a po přihrávce umístil přesně k bližší tyčce. A hned o minutu později bylo pro Blanenské ještě hůře po zaváhání brankáře Nešetřila, který se vracel dozadu po ztrátě. Znojmo ale využilo mezírku a i když gólman už stál na čáře, zvyšovalo na 2:0.

Tento vývoj byl pro Blansko velkou komplikací a nedařilo se mu nijak úspěšně reagovat. Naopak manko ještě narůstalo – konkrétně ve 26. minutě se perfektně trefil při standardce přes zeď Josef Hnaníček a bylo to už 0:3.

Zanedlouho následovaly vášně na hřišti po zákroku na domácího fotbalistu, což dopadlo žlutou kartou pro hostujícího Tkadlece a nakonec i červenou pro člena realizačního týmu Blanska Alexandra Malitse.

Ještě do konce prvního poločasu navíc padla čtvrtá trefa. Na svědomí ji mělo opět Znojmo, za něž se střelecky prosadil Filip Holman. Využil totiž centru ze strany a z bezprostřední blízkosti ho usměrnil hlavou za brankovou čáru.

Brzy potom mohl aspoň trochu korigovat Tomáš Feik dalekonosnou ránou, jenže ta se otřela o spojnici a letěla nad. Do poločasové přestávky se tedy šlo za jednoznačného stavu pro hosty.

Po pauze už žádné další branky nepadly, a přestože se Blansko trochu zkonsolidovalo, výsledek žádným způsobem neupravilo. Pár příležitostí se však naskytlo, například v 62. minutě nadvakrát prověřil brankáře opět Feik. Později došlo i na Alexovu hlavičku, jíž Przybysz vyškrábl na roh.

Nicméně Znojmo vývoj duelu kontrolovalo a pohodlně si došlo pro tři body. V tabulce MSFL se tak přiblížilo na jediný bod čtrnácté Vrchovině, zatímco Blansku nadále patří osmá pozice s odstupem šesti bodů na Uherský Brod a skupinku dalších mužstev. Mezi nimi nechybí ani Vratimov, s nímž se utkají v přespříštím kole. Mezitím je ještě čeká výjezd do Rosic v sobotu 2. dubna.

Autor: Tadeáš Mima