Příprava je definitivně minulostí a blanenští fotbalisté už vědí, v jaké sestavě se vrhnou do jarní fáze MSFL. Tým doznal řady změn a už do víkendového kola proti Vratimovu půjde řada jmen, která absolvují svoji soutěžní premiéru za klub.

Tým pro nadcházející měsíce čítá devatenáct hráčů, mezi nimiž nechybí opory z podzimu, ale ani nové posily. V obraně přibyla například jména jako Petr Šíp, Filip Adamec či Tomáš Černý, která se postupně zapojila do kádru během zimní přípravy. Záloha se rozrostla třeba o Luboše Chloupka, Martina Pecucha, Marka Zúbka nebo Marka Štencla.

Na hrotu bude působit, stejně jako v předchozím půlroce, střelec Jiří Tulajdan. Také v bráně se objeví známé tváře z dosavadního průběhu ročníku, a to David Vitásek s Petrem Nešetřilem.

„Někdo třeba řekne, že nejsou tolik známí nebo že jsou trochu slabší. Nicméně na nás teď je, abychom z nich za ten půlrok vychovali fotbalisty a nemuseli do budoucna někde stále shánět, ale aby tito hráči byli naši. Pokud se nám to povede, ukáže jaro. Kluci však pracují dobře a jdeme krok za krokem,“ říkal už dříve ke skladbě týmu trenér Petr Vašíček.

Jak obstojí Blanenští na úvod jarní části, se ukáže již tuto sobotu 5. března. Jihomoravské mužstvo se představí od 14.30 na hřišti Vratimova.

Kádr FK Blansko pro jarní část MSFL

Post Jméno Číslo