B l a n s k o - Domácím dvojutkáním s Velkým Meziříčím a Žďárem nad Sázavou zahájí nový ročník divize D fotbalisté FK APOS Blansko. Rozhodl o tom včerejší losovací aktiv v Olomouci, na kterém bylo našemu klubu přiděleno číslo 1.
Z divize v loňském ročníku sestoupily 3 týmy. Boskovice a Rousínov sportovní cestou, Protivanov odstoupil již v zimní přestávce. Vítěz FK Šardice se postupu do MSFL vzdal a v příští sezóně bude hrát pouze 3. třídu. Vítěz krajského přeboru JMK Palavan Bavory si divizi nezahraje z důvodu absence mládežnických mužstev a rovněž se přihlásil pouze do 3. třídy.

Jisté je, že se čtvrtá nejvyšší soutěž bude hrát v Tasovicích a také na Spartě Brno. Oba kluby kývly na nabídku mimořádného postupu. Tasovice obsadily v letošním ročníku krajského přeboru 4. místo, Sparta byla šestá. Už dříve mimořádný postup odmítl Rájec-Jestřebí a hrát vyšší soutěž nebudou ani Bohunice, uvedl web jihomoravský fotbal.cz.

V divizi se tak v příští sezoně představí sedm celků z Jihomoravského kraje: Blansko, Vyškov, Rosice, Bystrc, Sparta Brno, Tasovice. O posledním týmu se stále jedná.

Losovací čísla
1 - FK APOS Blansko
2 - FC Ždas Žďár nad Sázavou
3 - FS Napajedla
4 - SK Rostex Vyškov
5 - FC DOSTA Bystrc
6 - FC Slovan Rosice
7 - Sokol Konice
8 - FK Pelhřimov
9 - ČKS Uherský Brod
10 - SFK Vrchovina
11 - Sokol Tasovice
12 - FC Sparta Brno
13 - doplní tým z Jihomoravského kraje
14 - HFK Třebíč
15 - FC Viktoria Otrokovice
16 - FC Velké Meziříčí

Domácí utkání budou naši fotbalisté hrávat tradičně v sobotu odpoledne, čas bude vždy dle úředních začátků pro jednotlivá kola. U venkovních zápasů ještě dojde ke změnám, vše bude upřesněno až na základě hlášenek jednotlivých týmů.

Klikni na me.