2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Trenér Jiří Vorlický se vrací k utkání v Hranicích, ze kterého si jeho svěřenci odnesli bod za remízu 1:1. V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, jestli se výkon v prvním poločase blížil jeho ideálu, proč mužstvo tentokráte nastoupilo se třemi obránci a zdali je nakonec s výsledným bodem spokojený. Celý rozhovor čtěte níže.

Trenére, zeptám se Vás nejprve na první poločas, ve kterém jste soupeři prakticky nepůjčili míč a předváděli pohledné kombinace, z čehož také pramenily nadějné příležitosti ke skórování. Blížil se výkon v první půli ideálu, který chcete hrát, nebo jste viděl ve hře svých svěřenců některé nedostatky?

Nenazval bych to úplně ideálem, ale už se přibližujeme stylu a způsobu hry, kterým bychom se chtěli v budoucnu prezentovat. Udělalo mi radost, že jsme to vydrželi, dá se říct, skoro celý poločas a část druhého poločasu. Ideál bude, až to zvládneme 80-90 minut, na to máme ale ještě opravdu čas, než k tomu dojdeme. Nicméně z pohledu prvního poločasu jsem byl nadšený jako trenér, ale i jako fanoušek.

Nastoupili jste tentokráte v tříobráncovém složení. Byla záměrem této změny právě snaha o vyšší dominanci v držení míče a kombinaci?

Rozestavením ne, dominantní chceme být bez ohledu na to, v jakém obranném systému hrajeme. Jak jsem odpovídal minule, střídáme v sestavě pravidelně více hráčů, teď to zase padlo na určitou skupinu, a proto nám z toho vyšlo tohle rozestavení a tito hráči.

Soupeř ve druhém poločase ze své první šance vyrovnal, na což jste následně reagoval trojitým střídáním a přechodem na čtyři obránce. Byla tato změna v sestavě původně plánovaná nebo to byla reakce na inkasovaný gól a určitá prevence před případným náporem Hranic, které gól značně povzbudil?

Ne, nebyla to prevence. Bylo to tím, že jsem chtěl hráče, kteří tentokráte nenastoupili od začátku, opět vytížit a dostat je zpátky do hry, abychom zachovali určitou herní stabilitu. Proto šli tito hráči do hry, žádný jiný důvod to nemělo. Měli jsme pokračovat ve hře jako v prvním poločase, ale řekl bych, že v přibývajících minutách to ne všichni hráči kondičně zvládali.

Ani po obdrženém gólu jste nepolevili, ale poté už mnoho šancí nebylo, neboť soupeř bránil v opravdu hlubokém bloku. Jak moc je těžké nalézt cestu k soupeřově brance při tomto obranném stylu soupeře?

Pro každého soupeře je to těžké. My na tom dlouhodobě pracujeme a už od mého příchodu jsme se zaměřili hlavně na tuto část, to znamená dokázat hrát tzv. do plné obrany soupeře. Myslím si, že se v tom neustále posouváme, otázkou ale je, zda se nám podaří vstřelit góly nebo ne. Ve druhém poločase jsme se do šancí také dostávali, ale už ne do těch vyložených. Ale jak jsem říkal, myslím si, že někteří hráči už ke konci kondičně tahali za kratší konec vzhledem k tomu, že jsme měli dva zápasy v rychlém sledu.

Celý zápas jste měli herně navrch, v poslední minutě jste však mohli i prohrát. Jak vnímáte konečný bod za remízu, berete jej nebo jste spíše 2 body ztratili?

Z kontextu poslední minuty můžu být rád za bod, ale já se na to dívám i z druhého kontextu, a sice že jsme v prvním poločase měli navýšit vedení o další dvě branky a odvézt si 3 body. Ale fotbal je právě takový, že jsme ty branky nedali, a nakonec jsme mohli v poslední minutě prohrát. Jsou to dva úhly pohledu. Nakonec je asi dobře, že se na nás Hranice bodově nedotáhly a z pohledu výsledku to bereme.