Minulé utkání vynechal, proti Kvítkovicím se vrátil ve velkém stylu. Záložník Dani Lual sice nastoupil proti Kvítkovicím až v 69. minutě, ale byl u všech třech vstřelených gólů a měl tak lví podíl na vítězství svého týmu. V rozhovoru s dvacetiletým fotbalistou z Jižního Súdánu se dozvíte, s jakými pokyny od trenéra vstupoval na hřiště, jaká je v týmu nálada, jak se mu v Blansku žije nebo jak tráví svůj volný čas. Celý rozhovor čtěte níže.

Dani, gratulace k dnešnímu vítězství! Z Kvítkovic odjíždíte s vítězstvím 3:1. Jaký byl zápas z tvého pohledu?

Děkuji za gratulaci. Dnešní zápas byl velmi těžký. Byl plný fyzických soubojů a oba týmy hrály ve vysoké intenzitě. Jsem velmi šťastný, že jsme nakonec utkání zvládli a odcházíme z tohoto zápasu se třemi body, pro které jsme přijeli.

Minulý zápas jsi kvůli karetnímu trestu vynechal a dnes jsi nastoupil jako střídající hráč. Jak Ti role „žolíka“ vyhovovala?

Po příchodu na hřiště jsem se cítil skvěle! Byl to přesně ten pocit, na který jsem čekal, protože minulý zápas jsem nemohl hrát. Jsem šťastný, že jsem se vrátil a pomohl týmu.

Útočnou fázi jsi skvěle oživil a podílel ses na všech třech gólech. S jakými pokyny od trenéra jsi vstupoval na hřiště?

Trenér mi říkal pokyny jak směrem k útočné, tak i k obranné fázi. Nejdůležitější připomínka směřovala k tomu, abych se vyhnul ofsajdům a snažil se držet na úrovni obránců Kvítkovic. Zároveň musím říct, že ostatní kluci, kteří střídali, si také vedli skvěle a výsledek se potom dostavil v podobě toho, že jsme zápas dokázali otočit v náš prospěch.

Ze 3 jarních zápasů máte na svém kontě 6 bodů, takže v týmu je teď asi dobrá atmosféra…

Rozhodně je nálada pozitivní, s tím souhlasím. Atmosféra v kabině je, řekl bych, až živelná. Máme v týmu skvělé osobnosti, všichni jsou velmi přátelští, a to jak hráči, tak i celý realizační tým. Musím říct, že si v Blansku užívám každý moment a doufám, že udržíme tuto atmosféru i nadále a budeme dále vítězit, nejlépe až do konce sezóny!

V průběhu zimní přípravy jsi se z Vyškova vrátil do Blanska a nově tu teď i bydlíš. Jak se Ti ve městě líbí a jak zde trávíš svůj volný čas?

Ano, město se mi velmi líbí. Mám k dispozici vše, co potřebuji, a vše je navíc blízko místu, kde bydlím. Například tréninkové prostory, obchody s potravinami, doprava ve městě i mimo něj. Ve svém volném čase většinou sleduji Netflix, sestřihy zápasů z různých fotbalových lig a občas mám ráno ještě individuální trénink. Snažím se totiž posílit a zlepšit ty oblasti, ve kterých mám ještě slabiny. Každý čtvrtek si navíc pouštím hudbu s označením Dinka (jedná se o tradiční hudbu z Jižního Súdánu, pozn. red.).

Zároveň bych chtěl moc poděkovat všem fanouškům, kteří nás v dnešním zápase přijeli podpořit. Moc si podpory vážíme a věříme, že jim budeme dělat radost i v dalších zápasech. Dnes byli fanoušci naším dvanáctým hráčem!

Děkujeme za rozhovor!

Autoři: Adam Přikryl, Zdeněk Veselý ml.