Brankář David Kubica měl na Slovácku nelehký úkol. Při zranění Petra Nešetřila musel podobně jako v Uničově nastoupit do brány v průběhu utkání, tentokráte však byla situace zcela jiná. Svou roli zvládl skvěle, podržel mužstvo a pomohl tak k cenné výhře. V rozhovoru nám sdělil dojmy, které měl při nástupu na hřiště, popsal situaci před důležitým zákrokem a zhodnotil i celý zápas. Celý rozhovor čtěte níže.

Davide, v utkání se Slováckem B jsi vinou zranění Petra Nešetřila odchytal druhý poločas, a ne malou měrou jsi přispěl k vítězství. Pociťoval jsi při nástupu na hřiště určitou nervozitu?

Nervozitu vyloženě ani ne, ale když jde člověk do rozehraného zápasu, tak má v hlavě takový vykřičník, aby chytil tempo utkání hned od prvních minut střídání.

Jaké to pro brankáře je, když musí naskočit do rozehraného zápasu?

Snažím se vždy na každý zápas soustředit stejně, ať jsem v základní sestavě či ne, takže i v tomto případě jsem se snažil být klidný a připravený do hry. Při těchto střídáních obecně ani není moc čas nad něčím přemýšlet, takže jdete na hřiště s tím, že chcete zápas dovést do vítězného konce a pomoci co nejvíce týmu.

Už od svého nástupu jsi působil jistě v rozehrávce a v 56. minutě sis připsal velmi důležitý zákrok. Mohl bys tuto situaci blíže popsat?

Tam nejprve proběhlo trošku zaváhaní ve hře za obranou z mé strany, měl jsem být výše postavený přímo za Smrkem (pozn. Filip Smrčka) a odkopnout průnikovou přihrávku. K té střele tedy nemuselo vůbec dojít. Takže malá chybička, kterou jsem tím zákrokem naštěstí odčinil.

Jak jsi celkově viděl zápas ze svého pohledu?

Zápas měl celkově určitou kvalitu. Nám se podařilo dát branku do šatny a myslím si, že jsme se tím trošku uklidnili a snažili se hrát ještě více na míči a naši hru. Jen ke konci utkaní jsme zbytečně trošku více zalezli a tím pádem jsme byli pod tlakem, který jsme ale naštěstí ustáli.

Úspěšně jsi absolvoval celou zimní přípravu, podával jsi slušné výkony v přípravných zápasech, ale těsně před startem soutěže tě zranění zadního stehenního svalu vyřadilo na určitou dobu ze hry, a i kvůli tomu jsi tedy zatím mnoho šancí v MSFL nedostal. Jak působení v Blansku doposud hodnotíš?

Ano, to mě docela naštvalo, ale to prostě ke sportu patří, že občas přijde zranění v tu nejméně vhodnou dobu. Věřím ale, že šanci dostanu. V Blansku jsem spokojený, jediné, co je občas náročné, je dojíždění, které mi trvá déle než ostatním klukům (úsměv). (Pozn. David dojíždí do Blanska z Olomouce.)

Děkujeme za rozhovor.

Autor: Zdeněk Veselý ml.