Po utkání se Slováckem B jsme vyzpovídali asistenta trenéra Erika Miholu. Asistent A-mužstva se vrací k výhře svého týmu a komentuje zařazení Miloše Kapura na pozici ofenzivního záložníka nebo návrat Karla Spáčila. Vyhlíží také další utkání s B-týmem Baníku Ostrava. Rovněž padla otázka na jeho působení u mladšího dorostu a na studium UEFA A licence. Celý rozhovor čtěte níže.

Eriku, na Slovácku jste nastoupili téměř v totožné sestavě jako v Hranicích, jedinou změnou bylo nasazení Kapura namísto Tulajdana. Bylo to dáno tím, že takto složená sestava pracovala velmi dobře a chtěli jste na podobný výkon navázat?

Neřekl bych, že sestava. Všichni hráči v týmu pracují velmi dobře. U trenéra Vorlického už si všichni museli zvyknout na rotaci sestavy a každý hráč bez problémů příjme i roli náhradníka. Na výkon z Hranic jsme určitě chtěli navázat, ale u nás je asi jedno, kterých jedenáct hráčů je zrovna na hřišti. Všichni vědí, z jakých principů naše hra vychází. Proto je opravdu jedno, jaká sestava se objeví.

Vítězný gól vstřelil právě Miloš Kapur, který tentokráte nastoupil poněkud netradičně jako ofenzivní záložník a ne hrotu útoku. Proč jste se takto rozhodli?

Miloš je gólový hráč a umí se pohybovat mezi liniemi, čehož jsme chtěli proti Slovácku využít. Dani a Willi jsou zase spíš náběhoví hráči a udělají prostor. V zápase skvěle fungovala rotace nejen těchto tří hráčů, ale i Rostě Rajčince a Ondry Šedivého. V podstatě jsme hráli na pět hráčů v útočné fázi, kteří neustále měnili své pozice.

Po prvním poločase jste zaslouženě vedli a druhý poločas jste si zkušeně pohlídali. Našel bys ve výkonu nějaké trhliny, nebo mužstvo pracovalo dle vašich představ?

Odvedli jsme dobrý výkon, myslím, že i fotbal byl z obou stran pohledný a musel diváky bavit. Vždy jsou nějaké trhliny, my ale jdeme krok za krokem a věříme v to, co děláme.

Do zápasu naskočil po měsíci také Karel Spáčil. Jak jsi viděl jeho výkon po delší pauze?

Karel už v týdnu trénoval a vypadal dobře. Bylo jasné, že tam bude kondiční deficit, ale ten během pár dní dožene. V zápase podal dobrý výkon a bylo vidět, že už se na hřiště těšil.

V neděli vás čeká ambiciózní rezerva Baníku Ostrava, se kterou jste na podzim remizovali 3:3. Co od tohoto zápasu očekáváš?

Zápas bude hodně podobný tomu na Slovácku. Béčka ligových týmů chtějí hrát fotbal, což nám vyhovuje. My jedeme podat co nejlepší výkon a znovu se utvrdit v to, že umíme a chceme hrát kvalitní fotbal s každým.

Kromě působení u A-týmu trénuješ také mladší dorost, který poslední 4 zápasy zvládl vítězně. V čem tkví výsledkový vzestup blanenských mladíků?

U kluků jsem rok a půl. Za tu dobu jsme prošli jakýmsi restartem systému, který měli kluci nahraný v hlavě. Výsledek pro nás aktuálně není primární cíl. Vyhrávat chceme, ale hrou, kterou se chceme prezentovat. Na začátku to bylo pro kluky těžké, vzpomínám si, když jsme prohráli 12:1 a dostali asi 7 branek z rozehrávky od branky. Dnes už jsme dál a ocenění je pro nás to, jak teď naše hra vypadá. Sešla se tu skvělá parta kluků, kterou doplnili hráči z projektu Žijeme Hrou, a troufnu si říct, že tihle kluci ještě neřekli poslední slovo.

V únoru jsi nastoupil ke studiu UEFA A licence, jak zatím Tvoje vzdělávání probíhá?

Měli jsme dva semináře online a v pondělí jedu na tři dny do Uherského Hradiště. Teď se to rozjede, tak doufám, že budu připravený. Časově to bude hodně náročné. Musím skloubit tréninky, práci a především rodinu. Ale věřím, že se vše povede a studium zvládnu.

Děkujeme za rozhovor.

Autor: Zdeněk Veselý ml.