Trenér A-týmu Petr Vašíček se vrátil k výhře na hřišti Velkého Meziříčí. Rozpovídal se také o změně rozestavení, aktuální situaci v brankovišti a vyhlíží již další utkání s Kvítkovicemi. Vše podstatné se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Trenére, ve Velkém Meziříčí jste si připsali premiérové vítězství v soutěži. Jak s odstupem času zápas hodnotíte?

Samozřejmě je to vítězství, ale hodnotím to, řekl bych, seriózně. Musíme brát v potaz to, že Velmez je teď v určité situaci, ve které jsme kdysi byli i my, když jsme skládali nový tým, protože jim hodně hráčů odešlo. Proto nemůžu říct velká spokojenost, ale spíše chci říct pokora do dalších utkání. I když to říkám už sice asi potřetí, tak až Kvítkovice nám otevřou oči, jak na tom doopravdy jsme. Takže dobré body z venku, slušná hra, jsem rád za defenzívu a za nulu, ale úsudek o tom, jak na tom jsme, si člověk udělá až po zápase s Kvítkovicemi.

Do utkání jste nastoupili v jiném rozestavení než doma proti Kroměříži. Proč jste se pro tuto změnu rozhodli, volili jste ji i s ohledem na soupeře nebo rozhodla právě úvodní vysoká porážka?

Myslím si, že oba systémy máme nějak zažité. Věděli jsme, že defenziva Velkého Meziříčí není po odchodu stěžejního Davida Komínka ještě úplně sehraná, a proto jsme zvolili hru na dva útočníky. Po vysunutí Kapura k Tulajdanovi jsme museli zvolit také jiné rozestavení obrany. Roli sehrál i fakt, že Velmez hraje na jednoho útočníka a přeci jenom jsme si říkali, že by byl velký luxus hrát vzadu na čtyři obránce.

Sám jste zmínil vysunutí Miloše Kapura do útoku k Tulajdanovi. Vaši důvěru splatil vstřeleným gólem. Jak se Vám spolupráce Vašich dvou forvardů líbila?

Miloš je tady krátkou dobu, zvyká si na fotbalový styl v Čechách. Pozitivum je samozřejmě druhý gól, kdy si spolu poslední dvě přihrávky před gólem vyměnili právě naši dva útočníci. Miloš našel Jirku Tulajdana a ten mu to poté nezištně vracel do prázdné branky. Na tomto musíme stavět a věřím tomu, že když spolu budou hrát delší dobu, pokud samozřejmě budeme hrát na dva útočníky, bude to ku prospěchu našeho mužstva a že si na sebe více zvyknou.

V brance dostal opět šanci Marek Kalina, který navíc vychytal čisté konto. Dá se říci, že je nyní brankářskou jedničkou nebo plánujete brankáře střídat?

Bavili jsme se o tom už před sezónou s trenérem brankářů (pozn. Jaromír Piták). V létě přišel Marek, já osobně mezi ním a Petrem Nešetřilem nevidím příliš velký rozdíl. Myslím si, že jsou celkem vyrovnaní, ale vsadili jsme na Marka. Samozřejmě jsme věděli, že první utkání s Kroměříží bude nesmírně těžké, soupeř trefil de facto úplně všechno, a po jednom utkání jsme tedy nechtěli řešit tu situaci, kterou jsme řešili třeba na jaře. Zatím tedy zůstává v bráně Marek, ale jak říkám, rozdíl mezi našimi brankáři není velký. Myslím, že oba dva spolu dobře vycházejí a vědí, že chytat může jenom jeden. Změnu ovšem nevylučuji, v nejbližších utkáních se ale ještě asi konat nebude.

V sobotu přivítáte doma Kvítkovice. Očekáváte podobné utkání jako ve Velkém Meziříčí?

To právě ne. Soupeře už jsme trochu sledovali a Kvítkovice se již od jarní části netají tím, že chtějí být ambiciózní, čeřit vodu ve 3. lize a nehrát jen o sestup. Chtějí hrát v horní polovině tabulky. Víme, že je to nesmírně bojovné mužstvo, taky sice některé posty obměnili, ale ku prospěchu týmu. Nečeká nás tedy vůbec nic jednoduchého, což ukázalo i naše jarní měření sil. V prvním poločase jsme byli mírně lepší my a ve druhé půli nás soupeř jasně přehrával. Proto už jsem zmiňoval, že tohle pro nás bude ta zkouška, která nám opravdu ukáže, kam bychom se mohli v této soutěži řadit.

Děkujeme za rozhovor.