Velký jihomoravský souboj čeká fotbalisty Blanska v dalším kole MSFL. Do brány Moravského krasu zavítá Znojmo, nad nímž tým kolem kapitána Tomáše Machálka minule vyhrál jasným rozdílem. Zůstává otázkou, jak si Blansko povede tentokrát.

Vašíčkovi svěřenci vstoupili do jara vydařeně, když doma nedali šanci FKM Jihlava a porazili ji 3:1. Nechali tak zapomenout na nepříznivou sérii výsledků z konce podzimu a dobře se naladili do dalších bitev. V tabulce jim aktuálně patří osmé místo s náskokem šesti bodů na devátý Uherský Brod. A to blanenští hráči mají ještě dva duely k dobru.

Znojmo se nachází o něco níže v tabulce, a to až na patnácté příčce se stejným bodovým ziskem jako Otrokovice. Ke konci podzimní fáze přitom Znojemští najeli na řadu kvalitních výkonů a chtěli na ně navázat i po dlouhé pauze, nicméně to se tolik nepovedlo. Přišly totiž tři porážky ze tří pokusů, naposledy 0:3 s Uničovem.

„Zápas se Znojmem je pro nás velmi důležitý, jelikož se soupeř nachází v tabulce pod námi. Bude se hrát takříkajíc o šest bodů,” uvažuje blanenský bek Filip Smrčka. Podle něj je složení znojemského týmu velmi dobré a umístění v tabulce neodpovídá kvalitě hráčů. „My však svoji kůži na domácí půdě nedáme lacino a budeme bojovat za všech sil, aby body zůstaly doma,” nepochybuje.

Blansko může těžit z věrné divácké podpory. Také o ni se potřebují místní fotbalisté opřít v cestě za úspěchem. „Všechny fanoušky Blanska bych chtěl pozvat na první mistrovské utkání na stadionu v Údolní, kde uděláme vše, abychom měli hezkou fotbalovou neděli. Děkujeme za vaši podporu!” dodal Smrčka.

Příznivé vzpomínky má Blansko především na minulý vzájemný zápas. Na něj došlo loni ve druhé půlce srpna a Znojmo na svém hřišti inkasovalo tvrdou porážku 2:5. Přitom dalo první gól střetnutí a hostům chvilku trvalo, než se dostali do plného tempa. Měření sil jsme si připomněli ZDE.

Přijďte zafandit Blansku, aby se bodově přiblížilo na kontakt sedmému Uničovu či šestému Slovácku B. Jihomoravskou bitvu sledujte v neděli 27. března od 10.15 na stadionu v Údolní ulici.

Autor: Tadeáš Mima