J a b l o n e c / B r n o - Místo pouhého odpočinku jej po sobotní prvoligové derniéře v Brně čeká nabitý program. Jablonecký obránce Luděk Pernica se vrátí na stadion Zbrojovky, kde fotbalově vyrostl. A po krátké dovolené jej čeká obrovský životní krok. Svatba. „Jsme s Kačkou čtyři a půl roku. Hledali jsme se, až jsme se našli," usmívá se čtyřiadvacetiletý blanenský odchovanec v rozhovoru pro Deník Rovnost.
Vyhlížíte už konec náročné sezony?

Hodně se těším na volno. Zůstávám po zápase v Brně a v pondělí letíme s nastávající ženou a Vlastou Hrubým na Kanáry, pak bude ještě pět dní do svatby a brzy začínáme přípravu. Nějaké slovo na dovolené o fotbale padne, ale potřebujeme vypnout a zregenerovat, což taky umíme.

Jak na vás doléhá blížící životní událost?

Těším se, i když postupně asi nějaká nervozita přijde. Přítelkyně Kačka taky hrála fotbal v Brně, teď pokračuje v Jablonci, takže jsme se hledali, až jsme se našli. (úsměv)

Zvykli jste si už na život v Jablonci?

Máme pěkný byt tři plus jedna, Kačka si našla dobrou práci, jsme spokojení. Sezona se vydařila, snad to tak bude pokračovat dál.

Sezona se vydařila až na středeční finále Poháru fotbalové asociace České republiky, které jste prohráli na penalty s Libercem.

Jsem zklamaný. Vedli jsme, ale druhý poločas nebyl z naší strany dobrý. Dostali jsme gól, před kterým jsem nebyl s Bakošem. Moje chyba, ale vyústilo to z naší hry ve druhé půlce. Penalty jsou o štěstí, nedali jsme jich dost a soupeř nás potrestal. Moc jsem chtěl trofej, nikdy jsem nic nevyhrál, ale jede se dál.

Nakopla Liberec hodně vyrovnávací branka Bakoše?

Mančaft, který chvíli před koncem vyrovná, má pak samozřejmě výhodu. Gólman Hroššo byl v euforii, chytil dvě penalty, my jsme byli trošku dole. Liberec podal po přestávce hodně dobrý výkon, nás držel gólman Špit.

Před penaltami vaše jméno nepadalo?

To ne, já bych šel tak možná desátý jedenáctý pokus, jsme na tom podobně s Hübšákem (Tomáš Hübschman – pozn. red.). Myslím, že by před námi šel i Špiťák. (smích)

Dobíral si vás po zápase bývalý brněnský parťák v dresu Liberce Josef Šural?

Po utkání mi jenom pogratuloval, jinak mě nechal v klidu, taky jsem ho po našich dvou vítězstvích v derby nepošťuchoval. Je to kamoš, nemám důvod mu pohár nepřát.

Závěr sezony si jedete napravit do Brna?

Už tak je to vynikající sezona, ale do Brna jedeme uspět. Nevím, v jaké sestavě nastoupíme. Doufám, že budu hrát poprvé v Brně, mrzelo by mě, kdybych chyběl zrovna v posledním utkání sezony.

Komu bude v Brně fandit rodina?

Věřím, že mně, ale strýc je velký fanoušek Zbrojovky a táhne ho to k Brnu, i když mi přeje. Každopádně známí po mně chtěli asi patnáct lístků.

Mluvil jste před zápasem s bývalými spoluhráči z brněnské Zbrojovky?

Občas jsme v kontaktu s Davidem Paškem, Vencou Hladkým a Lojzou Hyčkou, kteří mi jdou na svatbu, ale nejvíc si voláme se Zavošem.

Volali jste si před zápasem?

To ne, ale napíšeme si po příjezdu do Brna. Může to být kvalitní zápas. V tabulce už budeme třetí, Zbrojovka dá do utkání všechno. I minulý rok jsme v posledním domácím zápase v Brně hráli s Jabloncem a nastoupili jsme v co nejsilnější sestavě, trenér Kotal v Jablonci trénoval a taky ho chce porazit.

Dá se očekávat slušná návštěva, až před zápasem totiž začne prodej lístků na rozlučkový zápas Petra Švancary.

Slyšel jsem o tom a snad vydrží dobré počasí. Taky mám u Švanciho poptávku na třicet lístků. (úsměv)

Dosud jste nevynechal ani minutu. Napadlo vás při přestupu z Brna, že se v Jablonci tak chytnete?

Až takhle jsem to nečekal, ale i v minulé sezoně jsem odehrál všechna utkání za Zbrojovku. Doufám, že se mi to podaří i teď. Jde o to, že se mi vyhýbají zranění. Třicet zápasů dva roky po sobě je super, jsem spokojený se sezonou a doufám, že tak budu pokračovat i dál.

Jak vás po přestupu přijala jablonecká kabina?

Všechno je tady na nejlepší úrovni, parta výborná. Rozumím si se všemi, ale vždycky mě to táhlo trochu ke starším, takže jsem už v Brně trávil čas se Zavošem nebo Dolíkem (Pavel Zavadil a Martin Doležal – pozn. red.), teď jsem nejvíc s Vlastou Hrubým, Milanem Mišůnem nebo Tomášem Čížkem a Hübschmanem.

Chodí do kabiny také jablonecký majitel a předseda FAČR Miroslav Pelta?

Ke konci sezony chodil hodně na ligové zápasy, kdy šlo o důležité body. I před pohárem nás přišel podpořit a určitě byl dost zklamaný, když trofej předával Liberci.

V příští sezoně poprvé okusíte i Evropskou ligu. Těšíte se?

Teď čekám na los a jsem hodně zvědavý, jak to funguje. Bylo by super, kdybychom zvládli dvě předkola a postoupili do základní skupiny Evropské ligy.

Zdroj: http://brnensky.denik.cz/fotbal_region/penaltu-by-sel-prede-mnou-kopat-i-golman-spit-usmal-se-pernica-20150529.html