Sotva se odehrálo jedno utkání soutěže, už se pomalu blíží další. Minulý týden porazili fotbalisté Blanska v prvním kole MOL Cupu divizní Start Brno, což jim zajistilo postup do druhého kola. Úterní los potom určil, kdo bude příštím soupeřem jihomoravského klubu – do cesty se jim postaví FC Fastav Zlín hrající nejvyšší FORTUNA:LIGU.

Pohárové utkání proti Zlínu, který v lize zatím drží šesté místo, bude hostit Blansko. Duel se uskuteční ve středu 1. září od 17 hodin, dějištěm bude stadion v Mlýnské ulici. Bránu Moravského krasu tak navštíví mužstvo, pro něhož půjde o premiéru v letošní pohárové soutěži. Bude si však chtít přenést solidní formu z F:L, kde v předchozích dvou zápasech porazilo Teplice 3:0 a Karvinou 3:2.

O blanenském protivníkovi se rozhodovalo v úterý po poledni, kdy se konal los MOL Cupu. V něm se vytvořilo 26 dvojicí, z nichž vzejdou na konci srpna účastníci další fáze pohárového pavouka. Zatímco tentokrát už nechyběla v losovacím osudí většina prvoligových klubů, na účastníky evropských pohárů by Blansko mělo šanci v případě postupu narazit až v následujícím kole.

Účastník MSFL zdolal v aktuálním ročníku poháru již dva soupeře. V předkole porazili svěřenci Petra Vašíčka Velkou Bíteš 3:1, přestože šlo o velké drama. Rozhodující dva góly totiž padly až v prodloužení. Úspěch zaznamenali blanenští hráči také v prvním kole soutěže, když venku vyřadili 2:0 Start Brno. Pokud by tým zaskočil ligového soupeře, probojoval by se do stejné fáze jako před rokem, kdy jeho putování pohárem zastavila až pražská Sparta.

Autor: Tadeáš Mima
Foto: Filip Ježek