B l a n s k o - Sezóna 2018/2019 se nezadržitelně blíží ke svému startu. Už tento víkend nás čekají předkola MOL Cupu, ten příští pak už první mistrovská utkání Moravskoslezské divize D. Současnou situaci v mužstvu zhodnotil a letošní ambice prozradil předseda FK Blansko pan Jiří Crha.
Dobrý den pane Crho, jak s odstupem času hodnotíte uplynulou divizní sezónu?
Dobrý den. Sezóna 2017/2018 byla velmi důležitá z hlediska záchrany v Moravskoslezské divizi D. Trenér Maša, jenž u mužstva působil po celý rok, splnil svou úlohu, kterou bylo především udržení divize do další sezóny. Přes zimní pauzu jsme do Blanska přivedli několik nových hráčů a doufali, že jaro bude lepší než podzim, což se úplně nenaplnilo, nicméně hlavní cíl uplynulého ročníku byl splněn.

Jaké změny nastaly v klubu během letní přestávky?
Během letní přestávky došlo ke změně na postu trenéra i v realizačním týmu. Martina Mašu, který v klubu odvedl dobrou práci, nahradil Tomáš Kolouch. Ten dlouhodobě působil ve Zbrojovce Brno a vlastní profesionální licenci. Navíc je z Blanska, což je pro nás z hlediska flexibility a blízkosti k hráčům pozitivní.
Dále poté došlo k obměně hráčského kádru. Z loňské sestavy odešlo 6-7 hráčů, kteří věděli dopředu, že tu zůstanou pouze na jednu sezónu. Z našich kmenových hráčů nás opustil pouze Jan Trtílek, jenž přestoupil do Slovanu Rosice. Bylo to pro nás překvapivé rozhodnutí, nicméně jsme jej museli respektovat, jelikož si sám Honza přestup i změnu vyžádal. Další odchovanci tu zůstali – jmenovitě Jakub Šplíchal, Jiří Kratochvíl, Luboš Chloupek či Petr Gromský. Mužstvo bylo dále doplněno o velmi kvalitní hráče, jako jsou například David Bednář, Ondřej Paděra, Dominik Urbančok atd... Mám radost z toho, že se v „A“ mužstvu dobře prosazují Dominik Šmerda a Tomáš Feik. Snad se jim vyhnou zranění, protože oba mají velký potenciál. Konečné znění kádru bude oznámeno po utkání MOL Cupu s Líšní.

Jste spokojen s výsledky přátelských utkání? Jak tyto duely hodnotíte?
Sám jsem byl přítomen na dvou zápasech, a to s Boskovicemi a Spartou Brno. V obou případech si myslím, že trenér především zkoušel nové hráče, kterým tato dvě přátelská utkání určitě dopomohla k větší sehranosti. Kvalita a síla mužstva se teprve ukáže až v mistrovských utkáních. Osobně jsem toho názoru, že by mužstvo mohlo být velmi kvalitní.

V sobotu čeká Blansko v předkole MOL Cupu silná Líšeň. Co od tohoto zápasu očekáváte?
Zápas s Líšní bude prvnim testem kvality našeho mužstva. Ukáže nám, jak si stojíme a případně jestli jsme schopni dosáhnout vytyčeného cíle. Očekávám velmi zajímavý a a vyrovnaný zápas. SK Líšeň působí dlouhodobě v MSFL, v loňské sezóně obsadila dokonce 3. místo, tudíž můžeme očekávat velmi těžkého soupeře. Myslím si, že určitě nejsme bez šancí. Obecně je pro nás MOL Cup velmi atraktivní soutěží a rádi bychom postoupili co nejdále a přivedli do Blanska i soupeře z nejvyšších soutěží.

S jakými ambicemi bude Blansko vstupovat do nové sezóny?
Ambicí klubu i města Blanska by neměla být záchrana, ale spíše boj v horní polovině divizní tabulky s cílem přilákat více diváků do našich ochozů. S tím samozřejmě souvísí také to, co se v létě v našem klubu událo. Letní pauza je sice krátká a rychle uběhne, nicméně její důležitost je veliká. Osobně cítím, že bychom mohli patřit mezi favority letošního ročníku, ale nerad bych to dopředu zakřiknul. Především se budeme snažit předvádět dobré výkony a bavit domácí fanoušky.

Máte nějaký vzkaz pro blanenské fanoušky?
Zaprvé bych chtěl fanouškům poděkovat za minulou sezónu, že na zápasy i přes výsledkovou nepřízeň chodili a nezatracovali nás. Jejich podpory si velmi vážíme a chtěli bychom se jim v nové sezóně odvděčit atraktivnějším fotbalem a bojem o vyšší příčky v divizi. Když se hraje dobrý fotbal, tak lidé samozřejmě chodí ve větším počtu. Tímto bych je také rád pozval na zmiňované sobotní utkání MOL Cupu s Líšní.