2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Blanenští fotbalisté dali zapomenout na vysokou porážku z úvodního kola a vyšlápli si na Velké Meziříčí. Po brankách Jaroše a Kapura si odváží 3 body za vítězství 2:0.

Delegát: Milan Fridrichovský

Lancman - Puža (C), Dolejš, Franěk, Partl. Plichta, Malata Mirek (81. Šťourač), Malata Marek (70. Smejkal), Mucha, Bílý (46. Karmazín), Vašíček
Náhradníci: Dubec - Havlík, Smejkal, Chalupa, Šimáček, Karmazín, Šťourač
Trenér: Jan Šimáček

Kalina - Blažík, Smrčka (C), Černý - Chyla (54. Crhan), Holman (87. Psota), Dano, Jaroš (87. Rajčinec), Feik (87. Adamec) - Tulajdan, Kapur (66. Zúbek)
Náhradníci: Nešetřil - Zúbek, Psota, Adamec, Rajčinec, Crhan, Šíp
Trenér: Petr Vašíček

Trenéři zvolili pro tento duel jiné rozestavení a udělali několik změn v sestavě. Oproti prvnímu zápasu s Kroměříží nastoupili v základní sestavě Černý a Jaroš, Miloš Kapur se přesunul do útoku k Tulajdanovi. Kvůli nemoci chyběl Kamenský, na lavičce náhradníků byl již připraven Adamec.

Zpočátku se hrálo vyrovnané utkání, blanenští měli mírnou územní převahu, útočné snahy obou mužstev ovšem končily u pozorných obran. V 15. minutě vyslal do pokutového území nebezpečný centr Marek Malata, Kalina před dotírajícím útočníkem vyboxoval míč do bezpečí. Krátce nato se poprvé měnilo skóre. Blažík hledal dlouhým nákopem Kapura, domácí obránce odhlavičkoval míč těsně za hranici pokutového území, kde se do něj opřel Jaroš a nádhernou střelou z voleje vymetl pravou šibenici Lancmanovi branky. Míč dokonce proletěl skrze síť, rozhodčí Denev ale nezaváhal a blanenští se tak mohli radovat.

Ve 25. minutě zahrávali meziříčští rohový kop, skóre se však opět měnilo na druhé straně. Blanenští vyrazili do brejku, Jaroš našel na polovině hřiště Kapura, jenž vysunul do úniku Tulajdana. Blanenský útočník zavezl míč do pokutového území, kde jej perfektně předložil svému kolegovi z útoku a Kapur z malého vápna prostřelil Lancmana. Ve 30. minutě vystihl chybnou rozehrávku Velmezu Dano a do šance se dostal Kapur, s jeho střelou si Lancman poradil. O 2 minuty později se řítil do šance domácí útočník Mirek Malata, Kalina však dobře vyběhl a při svém zákroku byl navíc faulován. Žádné další šance první poločas nepřinesl a do kabin šli tedy spokojenější hráči Blanska.

Krátce po přestávce skončilo utkání pro Tomáše Chylu. Hostující obránce zkolaboval, byl odnesen na nosítkách a poté převezen do nemocnice. Tomáš je naštěstí v pořádku. Jeho místo zaujal Kryštof Crhan. V 59. minutě hledal Dolejš rozeběhnutého Plichtu, před kterým na poslední chvíli ukopl míč Blažík. V 71. minutě se po dlouhém autu dostal k hlavičce kapitán domácích Puža, míč šel však do míst, kde stál připravený Kalina.

O 5 minut později se po odkopu Lancmana zmocnil míče na polovině hřiště Dano, prosmýkl se středem hřiště a přihrávkou oslovil Jaroše, jehož střelu k bližší tyči Lancman zneškodnil. O chvíli později hledal Dano pasem za obranu Tulajdana, brankář Lancman dobře vyběhl a před blanenským útočníkem odklidil míč do bezpečí. Následně střílel Dolejš, Kalina byl opět připraven.

V 89. minutě byl vyloučen meziříčský Mucha. Tulajdan jej při napadání fauloval, což domácí hráč neunesl, v pádu vytrčil nohy a skopl blanenského útočníka. Druhý poločas byl nastaven o dlouhých 9 minut, a to především z důvodu ošetřování blanenského Chyly. Blansko ovšem nepřipustilo žádné drama, naopak se do šance hnal záložník Crhan, akci však přerušil výborným vyběhnutím Lancman. Skóre se tedy již nezměnilo a Blansko si tak po zodpovědném výkonu odvezlo výhru 0:2 a připisuje si cenné 3 body do tabulky.

Další utkání sehrají svěřenci trenéra Vašíčka na domácím stadionu na Údolní, kde v sobotu 20.8. hostí od 16:30 Kvítkovice.