2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Devatenácté kolo F:NL přineslo první porážku Blanska v jarní části. Svěřenci Martina Pulpita nestačili na přímého soupeře v boji o záchranu a z Táborska se vrací bez bodu.

19. kolo , 18. dubna 2021, FC MAS Táborsko - FK Blansko

FC MAS Táborsko

1:0

Branky a nahrávky: 44. Čapek. Žluté karty: 41. Ndiaye, 86. Pecháček (oba TAB) – 4. Aggoun, 56. Sukup, 74. Bartolomeu, 78. Helebrand (všichni BLA). Rozhodčí: Lerch – Hájek, Matoušek.

Pecháček – Navrátil (C), Havrda (39. Provazník), Tusjak (80. Dybala), Holiš – Almeida, Liepa (80. Vozihnoj), Ndiaye, Boula – Tolno (80. Gil), Čapek (90. Penc).

Halouska – Aggoun, Helebrand, Sukup, Sedlo – Ngoma, R. Buchta (C) (74. Černín), Vlachovský (63. Bartolomeu), Mach (46. T. Machálek) – Žák (80. Klusák), Lhotecký (63. Vasiljev).

Do první šance utkání se dostal domácí tým po patnácti minutách. Na centrovaný míč naskočil kapitán Jakub Navrátil, jehož pokus vyrazil Halouska s velkými obtížemi. Tři minuty po nadějné akci pálil těsně vedle branky Kristaps Liepa. Po půlhodině hrozili už také hosté, kteří vyrovnali hru. Do největší šance Blanska v první půli se dostal Filip Žák, jenže jeho ránu zblízka tečovala táborská defenziva nad branku.

Jediný gólový okamžik zápasu nabídla 44. minuta. Modou vybojoval uprostřed hřiště ztracený míč, balon se dostal k Davidu Čapkovi, na jehož přehození brankář Halouska nestačil. Táborsko vedlo 1:0 a odcházelo do šaten spokojenější.

Netrvalo dlouho a ve druhé půli se role chopili domácí. Nejprve protáhl gólmana Tusjak, poté zahrozil ze standardky Almeida. Hosté se ale rychle vzpamatovali a po hodině hry byli vyrovnání nejblíže. Ngomův centr z pravé strany našel Tomáše Machálka, jehož hlavička "koníčkem" skončila na břevnu.

Blansko toužilo po vyrovnání a snažilo se odvrátit první jarní porážku. Hosté si v závěru vytvořili zajímavý tlak a domácí sledovali hodinky a odvraceli míče. K poslední hlavičce utkání se dostal v nastavení Matěj Helebrand, domácí gólman však míč v klidu lapil.