B l a n s k o - V kádru fotbalistů FK APOS Blansko patří jednoznačně mezi nejzkušenější hráče. Záložník Radim Farník stejně jako jeho spoluhráči hodně těžce nesl výsledek utkání se Zbrojovkou B. Jak sám přiznal, nebyla to však nejtěžší porážka, kterou v kariéře zažil.
Poslední utkání se Zbrojovkou B vám vůbec nevyšlo. Čím si to vysvětluješ?

Myslím, že tento propadák vznikl hlavně jak z individuálních chyb a přístupu jednotlivých hráčů, tak z kolektivní nespolupráce.

Zažil jsi ve své kariéře takový debakl?

Jednou jsme hráli přátelské utkání v Třebíči, pokud si dobře pamatuji bylo to v roce 2000. Prohráli jsme tehdy 18:0! Chytal za nás Jara Trubák (chudák). Pamatuji si, že jsem volal Bezďovi (Radek Bezděk), že je nás málo. Zrovna byl na koupališti, tak jsme ho tam nabrali a pak zase na stejném místě vysadili. Bohužel pro něj bylo zavřené a on tam měl kolo, na kterém na koupaliště přijel. Promiň Bezďo, musel jsem se zmínit.

Jak probíhala v týdnu příprava, dal vám trenér pocítit poslední zápas?

Něco jsme si řekli v pondělí v kabině před tréninkem, nejde prohrát 11:0 a nechat to jen tak. Každý si musí uvědomit, proč na hřiště jde. Samotný trénink probíhal stejně, jako by jsme vyhráli třeba 3:0. Je polovina února, takže jsme opět nabírali fyzickou kondici. S tím jsme všichni smířeni.

V kabině patříš mezi nejzkušenější. Snažil ses třeba nějak povzbudit mladší hráče? Co jste dělali pro to, abyste ten poslední zápas dostali z hlavy?

Mladí hráči jsou vhození do vody. Je to pro ně velký skok. Naskočit do zápasu proti HFK Olomouc, Zbrojovce B, ve 20-ti letech a být užitečným na hřišti je nadprůměr, který je ohromě těžký. Je důležité, že chodí poctivě na tréninky a makají na sobě. To je základ všeho. Když se nad tím zamyslím, ani pořádně nevím, co můžu od mladých hráčů čekat. Vlastně spolu hrajeme fotbal jen v sobotu, protože v týdnu není kde, což je smutné, ale to samozřejmě fanouška Blanska nezajímá a vedení asi také ne. I dnes se mě ptalo několik lidí, jak je možné, že jsme dostali tolik gólů. Už jen kroužím očima a nic neříkám. Tohle už se to nesmí opakovat!

Na turnaji vás čeká souboj s Vyškovem, který vede divizi. Určitě budeš dobře motivovaný... Je to třeba ten zápas, od kterého se můžete zase odrazit?

Jestli se můžeme odrazit je těžké říci, ale vím, že Vyškov nebude o nic horší než Zbrojovka B. Pokud chceme uspět, tak musí přijet do Líšně jiné mužstvo, než do Ivanovic minulý týden. Musíme do tohoto zápasu dát mnohem víc, jen tak můžeme uspět.

Tým v minulém týdnu opustil asistent Michal Kugler a obránce Jan Zich. Co jsi na to říkal?

Odchod Michala Kuglera mě překvapil, do poslední chvíle jsem vůbec netušil, že měl odejít. Na mě zapůsobil ohromnou chutí a nadšením do tréninkových jednotek. Dostal nabídku, kterou přijal. Přeji mu hodně osobních a sportovních spěchů. Jan Zich? Ten mě trošku zklamal. Víc to nechci rozebírat.