Finále sezóny 2021/2022 je tady. Fotbalisté Blanska se představí v závěrečném kole MSFL na hřišti Hlučína, kde chtějí prodloužit neporazitelnost z posledních týdnů. Zároveň platí, že už nemusí hrát pod žádným tlakem.

S blížícím se koncem ročníku najelo Blansko na zajímavou bilanci výsledků. Bodovalo totiž už čtyřikrát v řadě, z toho poslední dva duely dopadly vítězně. Oproti dosavadnímu průběhu jarní fáze šlo rozhodně o pozitivní zlepšení jihomoravského mančaftu. A to obzvláště při pohledu na minulý duel, jenž zvládl tým s přehledem 5:3 doma proti Uničovu.

Aktuálně platí, že se blanenští hráči nacházejí na desáté příčce soutěže. Stále však pod nimi číhají celky Uherského Brodu a Znojma, které mají pouze tříbodový odstup. Nicméně pokud by svěřenci kouče Petra Vašíčka zvládli i závěrečný souboj jara, už by se nemuseli za sebe vůbec ohlížet. Každopádně zásadnější posuny se už v tabulce určitě neuskuteční.

V cestě ovšem stojí pořádně těžký protivník. Hlučín se svými stabilními výkony vyšvihl do popředí MSFL, kde okupuje čtvrté místo. A už teď je jasné, že na něm také zůstane, jelikož má dostatečný náskok na páté Rosice, ale zároveň i nesmazatelnou ztrátu na třetí béčko Baníku. Ve prospěch Blanska může mluvit skutečnost, že o minulém víkendu Hlučín prohrál právě s ostravskou rezervou 1:2.

„Cílem do posledního kola určitě bude minimálně neprohrát. Samozřejmě by bylo nejlepší odvézt si tři body, ale základem je prodloužit na závěr sezóny naši neporazitelnost,” odhaduje útočník Jiří Tulajdan. Právě on se dvakrát trefil při domácí derniéře s Hlučínem a věří, že by třeba mohl na solidní palebnou formu navázat.

Na podzim to však nebyl s moravskoslezským mužstvem žádný med. Předchozí vzájemný zápas skončil pro Blansko nepříznivě 0:1, potom co se trefil zkraje druhého poločasu Lokša. Tým z brány Moravského krasu si proto bude muset dát pozor na úderný útok soupeře, aby tentokrát uhrál lepší výsledek.

Poslední kolo MSFL z pohledu Blanska se koná v pátek 10. června. Měření sil na hlučínské půdě začíná pro Blansko v 18 hodin.