2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Výjimečná situace se udála ve 25. kole MSFL. Fotbalisté Blanska urvali remízu na úplném konci zápasu s Otrokovicemi, když se trefil brankář Petr Nešetřil. Spoluhráči ho přitom jen chvilku před gólovou radostí posílali na docela jiné místo ve vápně.

Jak hodnotíte utkání s Otrokovicemi?
Remíza nebyla podle mě zasloužená. Myslím si, že za první poločas jsme měli vyhrát, když jsme si už vytvořili tolik šancí. Ve druhé půli to však nebylo z naší strany ono. Prohrávali jsme 0:1, proto si bodu velice vážíme.

Gól jste inkasovali po standardní situaci, kdy letěl volný kop do vápna. Co říkáte na tento moment?
Faulu jsme se mohli vyvarovat, jelikož jsme se bavili o tom, že mají nebezpečné hráče na standardky. Balón následně letěl do brány, ale nabíhali další soupeři. Čekal jsem, že jestli někdo z nich pokus neprotečuje, jenže nestalo se tak. Potom jsem už nestíhal zareagovat na míč, který skončil v bráně.

Právě vy jste poslední akcí srovnával. Jak se všechno seběhlo?
Před posledním rohem jsem se podíval na Erika (Miholu, asistenta trenéra, pozn. red.), jestli mám jít do vápna. Kluci mi tam říkali, že mám jít na odrazku. Ale odpověděl jsem, že kdyby tam ke mně spadl míč, v životě to netrefím a že musím jít na náběh. No, tam jsem si centr našel a uklidil ho za čáru.

Hlavně v první části se naskytlo dost šancí. Čím si vysvětlujete jako brankář, že je nedokážete proměňovat?
Na tréninku to takové není, možná působí spíše nervozita. Musím ovšem také říct, že v prvním poločase jsme si vytvářeli daleko více příležitostí než v těch předchozích. Takže to je jenom dobře. Příště musíme pouze proměnit, abychom byli v závěru více klidnější.

Nakolik je tedy bod s Otrokovicemi cenný?
Není to prohra, takže jde o hodně cenný výsledek.

Autor: Tadeáš Mima