2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Již deváté vítězství, z toho páté na domácí půdě, vybojovali blanenští fotbalisté, tentokráte proti Ždírci nad Doubravou. Po první půli to vypadalo ještě na náročnou práci, nicméně velká produktivita a nádherné akce v druhé části zápasu přinesly vysoký výsledek 5:0. Blansko tak stále kraluje Moravskoslezské divizi D s celkovými 27 body.

9. kolo , 28. září 2018, FK Blansko - Tatran Ždírec nad Doubravu

5:0

Tatran Ždírec nad Doubravu

Branky: 27. a 68. Traore, 48. Sedlo, 58. Šmerda, 84. Tulaydan
Osobní tresty: ŽK: 33. Paděra - 15. Jiroutek, 60: Klimeš, 61. Slavík, 73. Novotný
Doba hry: 45+0, 45+0
Počet diváků: 568
Rozhodčí: Broskevič - Kaloč, Lukašík
Delegát: Rabušic

Doležal - Sedlo, Huška (73. Šplíchal), Mezlík, Feik - Paděra - Dvořák (77. Tulaydan), Bednář (C), Buchta, Šmerda (62. Minx) - Traore
Náhradníci: Nešetřil - Šplíchal, Minx, Chloupek, Tulaydan
Trenér: Tomáš Kolouch
Vedoucí: Radek Souček

Bílek - Pelikán, Mrázek, Slavík (72. Pátek), Fikar (C), Novotný, Jiroutek, Klimeš (62. Dvořák D.), Najman (78. Kolouch R.), Málek, Novotný
Náhradníci: Severýn - Dočekal, Kolouch R., Pátek, Dvořák D.
Trenér: Martin Slavík
Vedoucí: Robert Pospíšil

Nádherný sváteční den nabídl na stadionu na Údolní velmi pohledný fotbal ze strany blanenského mužstva. Po většinu utkání byli domácí hráči u míče a vytvářeli si jednu šanci za druhou....

Úvody poločasů ve skvělém tempu, to zdobí blanenské mužstvo ve všech domácích utkáních. Hned ve 2. minutě se k první střele probojoval po levé straně Šmerda. Jeho levačka byla nicméně zblokována mimo tři tyče. V další šanci se po kombinaci Bednáře a Dvořáka ocitl Buchta, jehož střelu zastavil až obránce před brankovou čárou. Velmi aktivní Šmerda ohrozil brankáře Bílka ještě v 7. minutě, ale trefil pouze tyč z vnější strany. Hráči Ždírce byli viditelně dost namotivováni, chodili do všech soubojů o míč odhodlaně a snažili se vytvořit si nějakou příležitost, ale marně. V 17. minutě naopak museli odolávat dalšímu náporu Blanska. Paděra v tuto chvíli vybídl Bednáře, který chytře přihrával pod sebe na Traoreho. Ten byl u míče stejně rychle, jako gólman Bílek, ale již nedokázal v krkolomné pozici zakončit. "Momo" se však nenechal odradit a ve 27. minutě poprvé rozvlnil síť - 1:0. Ve 32. minutě se po Feikově hlavičce ocitl v dobré příležitosti Dvořák. Pozorný Bílek však jeho pokus kryl. První střelecký pokus hostů vzešel z přímého kopu ve 33. minutě, kdy si na centrovaný míč naskočil Pelikán. Bohužel pro něj však nemířil přesně. Poslední velké gólové příležitosti 1. poločasu byly v režii Buchty a Dvořáka, kteří dobývali ždíreckou hradbu, ale jejich pokusy hasil Bílek těsně před brankovou čárou.

Do druhého poločasu vstupovali Blanenští s mírným náskokem a hned zkraje jej dokázali navýšit. Zmatku v obraně Ždírce po sraženém míči Traoreho využil k zakončení Sedlo, k němuž doskotačil míč přímo na kopačky - 2:0. Za tři minuty mohlo být ještě veseleji, a to když Feik parádně zatáhl míč po pravé straně a předložil jej Šmerdovi, který se pokusil o těžký volej, ale promáchl. V 58. minutě už však mohl poprvé v tomto utkání slavit. Tentokrát mu míč parádně předložil Dvořák a Šmerda se již nemýlil - 3:0. Na domácích byla vidět obrovská chuť přidat další branky. To Ždírec naopak držel pevný obranný blok podobně, jako to před 14 dny praktikovala na Údolní Bystrc.

V 68. minutě vybídl Paděra do sólového úniku Traoreho, který se dokázal zbavit dvou obránců soupeře a pohotově zakončil levačkou - 4:0. V této fázi zápasu se hra uklidnila, domácí se snažili držet míč a téměř nedovolovali hostům přejít za středovou čáru. K ojedinělému střeleckému pokusu se dostal hostující Dvořák, mířil však do boční sítě Doležalovy branky. V 84. minutě završil účet utkání po Bednářově asistenci Tulaydan - 5:0.