B l a n s k o - Bezbranková remíza se zrodila v souboji fotbalistů FK APOS Blansko s ambiciózním celkem z Třebíče, kterou vede náš bývalý trenér Petr Vašíček. Na obou stranách se jednou otřásla branková konstrukce.

14. kolo , 6. listopadu 2010, FK Blansko - HFK Třebíč

HFK Třebíč

Střely na branku: 6:5
Střely mimo: 7:4
Rohy: 6:3
Fauly: 14:19
Ofsajdy: 1:4
ŽK: 52. Šíp, 86. Zich - 55. Komínek, 67. Linhart, 75. Chlup
Rozhodčí: Soukal - Linhart, Chabiča
Delegát: Šoukal

Sehnal Martin II - Bubeníček, Zich, Pokoj, Šíp - Bezděk (57. Vašák), Hájek (82. Janíček K.), Němec L., Farník (87. Beneš) - Bednář (C) - Karásek
Náhradníci: Janíček K., Vašák, Beneš, Klimeš, Němec F.
Trenér: Roman Šindelka

Beer - Svoboda, Komínek (C), Havránek, Kopeček - Pacholík (85. Chalupa), Linhart, Chlup, Křivánek (56. Smažil) - Durda (69. Florián), Sehnal Martin I
Náhradníci: Florián, Chalupa, Smažil, Kruba
Trenér: Petr Vašíček

Pikantní zápas se hrál v rámci posledního mistrovského utkání Blanska na domácí půdě v roce 2010. Hostující Třebíč totiž vede trenér Petr Vašíček, který svoji hráčskou a posléze i trenérskou kariéru startoval právě na stadionu na Údolní. V útoku Třebíče navíc nastoupil Martin Sehnal, který v předchozích čtyřech sezónách střelecky táhl Blansko.

Domácí trenér Roman Šindelka po třízápasové pauze zaviněné zraněním opět do sestavy nasadil obránce Pokoje, jehož výkony v podzimní části zaujaly nejednoho blanenského fanouška.

I když měl zápas od počátku na divizi velmi solidní tempo, na zajímavé momenty před brankami se čekalo téměř polovinu poločasu. Domácího brankáře Martina Sehnala, jmenovce hostujícího ex-blanenského útočníka, vyvedla z nudy povedená střela záložníka Chlupa z 25 metrů, která orazítkovala břevno. Stejný hráč se ke střele dostal také ve 32. min., tentokrát jeho pokus z 20 metrů brankář Blanska vyrazil do bezpečí.

Nejnebezpečnější střelu Blanska v prvním poločase měl na svědomí Radim Bubeníček, který donutil Beera v brance Třebíče k efektnímu i efektivnímu zákroku. Těsně před odchodem týmů do kabin se ještě do zakončení dostal opět aktivní Chlup, kterého ve vápně našel Křivánek, hostující záložník z nadějné pozice přestřelil. Na druhé straně pálil po přihrávce Němce z rohu velkého vápna Farník, Beer si svoji bližší tyč pohlídal.

Druhý poločas pokračovala snaha obou týmů svalit obranný šik soupeře. V 61. min. zakončil útok Třebíče střelou z velké dálky kdo jiný než Jiří Chlup, míč skončil nad břevnem domácí branky. Blanenští si svoji největší šanci ke vstřelení branky vypracovali v 72. min., kdy Bednář ideálním centrem posadil míč na hlavu Karáskovi, Beera zachránila od kapitulace jeho levá tyč.

Třebíč pak hodně mrzela šance střídajícího Floriána v 81. min, kterého poslal na zteč Svoboda, blanenský brankář Sehnal se však vyznamenal a uchránil pro sebe čisté konto, protože ve zbytku utkání už si nikdo šanci nevytvořil.

V anketě Hráč kola můžete do středy hlasovat pro tři nejlepší blanenské hráče.