V dobrém rozpoložení míří fotbalisté Blanska na dalšího soupeře. Čtvrté kolo MSFL jim do cesty postaví domácí Znojmo, s nímž se utkali již během letní přípravy. Svěřencům Petra Vašíčka navíc nahrává, že se protivník zatím výsledkově trápí.

Předchozí týden vyšlo Blansku úplně všechno. Nejdříve se podařil postup do druhého kola MOL Cupu přes Start Brno a po něm i ligový úspěch nad Dolním Benešovem, který doma přestřílel 3:1. V tabulce se tak navrátilec do MSFL nachází na solidní sedmé příčce. Na vedoucí Kroměříž mu přitom chybí pouze tři body.

Aby Blansko ztrátu na čelo smazalo, potřebuje zvítězit ve Znojmě. Na hřišti dalšího jihomoravského klubu se bude hrát již v pátek, přičemž Znojmo na první domácí výhru sezóny stále čeká. Velkému Meziříčí podlehlo ve druhém kole ligy 2:3 a o necelý týden později inkasovalo pohárový debakl 1:6 od Líšně.

Ani co se týče bilance v samotné MSFL, není pro Znojemské zatím příznivá. Mužstvo třikrát prohrálo, v každém duelu inkasovalo jako první a se skóre 4:9 zaujímá předposlední místo soutěže. Minulý týden v Uničově dokonce uspěl domácí tým nad Znojmem vysoko 4:1.

„Ve Znojmě to nebude lehké. Všichni se ale budeme snažit, abychom zápas zvládli,“ ujišťuje obránce Blanska Lamine Fall. Defenzivní fotbalista vyzdvihuje hlavně soudržnost, se kterou by měl kolektiv od začátku hrát. „Našimi silnými stránkami je, že pracujeme jako tým a snažíme se dávat co nejvíc gólů. A když to půjde, žádnou branku nedostat,“ zmiňuje Fall.

Rozjetý Okleštěk versus Machálek

Proti Znojmu bude klíčové pohlídat si ofenzivního lídra – Tomáše Oklešťka. Čtyřiatřicetiletý záložník pamatuje i působení klubu v nejvyšší soutěži 2013/14 a stále je velice platným hráčem. Zatím je jediným střelcem Znojma v MSFL, což ho řadí spolu s Janem Fialou z olomouckého B-týmu na první pozici této statistiky. Nejlepším zakončovatelem Blanska potom je Tomáš Machálek, a to díky dvěma trefám proti Dolnímu Benešovu.

Naposledy Blansko narazilo na jihomoravského rivala v polovině července, kdy šlo o jedno ze závěrečných utkání přípravy. Tehdy domácí fotbalisté vedli po poločase 4:1 a mířili k jasné výhře, Znojmo však ve druhé půli ještě zabojovalo a snížilo na 3:4. Takový výpadek by přitom mohl být fatální, kdyby se opakoval.

Potvrdí Vašíčkova družina roli papírového favorita, nebo její protivník poprvé zaboduje? Utkání Znojmo–Blansko je na programu v pátek 20. srpna. Začínat se bude od 17 hodin na stadionu v Horním parku. K dispozici bude textový online přenos ZDE.

Autor: Tadeáš Mima