Tým si musel poradit s mnoha absencemi, nakonec však vydoloval důležitý bod. Blanenští fotbalisté předvedli slušný výkon na hřišti Slovanu Rosice, když poprvé na jaře udrželi nulu a zůstali osmí v tabulce MSFL. O výsledku 0:0 i dalším utkání ve Vratimově se rozpovídal trenér Petr Vašíček.

Jak byste zhodnotil zápas venku proti Rosicím?
Jako nesmírně náročný, a to po fyzické i psychické stránce. Ale jsem rád, že hráči k utkání přistoupili trochu jinak než proti Znojmu a máme z výkonu dobrý pocit. Máme bod s těžkým soupeřem a jsme za něj rádi.

Nemrzí, že jen bod, když jste v první půli měli čtyři pět tutovek?
Přiznám, že jsme měli nějaké šance. Na druhou stranu s blížícím se koncem jsme byli pasivnější a Rosice si taky něco vytvořily. Možná nějaká šance na víc byla, ale jsme rádi za bod, který je pro nás strašně moc důležitý.

Pro zápas jste měl kompletní jedenáctku, náhradního brankáře a tři dorostence. Jak složité bylo stavět kádr před duelem?
Když máte deset hráčů, sestava se skládá velice jednoduše (smích). Ne, staré dobré fotbalové pravidlo je: Když se všechno se*e, je to k něčemu dobré. Už jsme věděli v týdnu, že někteří hráči nebudou. Trošku nás mrzí, že v pátek ještě Tomáš Černý lehl s horečkami. Nicméně hráči k tomu přistoupili výborně a máme zasloužený bod. Nedělali jsme si z toho žádnou hlavu a dobře to dopadlo.

Jak náročné je připravit mužstvo, když si porovnáme předchozí týdny – proti Znojmu teplo, zato v Rosicích sněžilo?
Myslím si, že až tak úplně velký vliv to nemělo. Spíše bych se vrátil k minulému zápasu, protože nám hodně ublížily pauzy, když se odložilo první utkání jara ve Vratimově a potom přestávka kvůli Dolnímu Benešovu. Tam bych řekl, že jsme třeba tým nepřipravili úplně dobře. Co se týče teplotních rozdílů, začínali jsme s teplotami dole, ale bylo celkem relativně pěkně. A když začne sněžit, myslím si, že hráči to už moc nevnímají. Berou to jako normální věc, jež se může stát.

Druhou polovinu trochu zdrželo zranění jednoho z domácích hráčů. Jak jste vnímal situaci?
Samozřejmě nás mrzí, co se stalo. Přece jen zdraví máme jenom jedno. Nevím úplně přesně, co se stalo, ale myslím si, že náš gólman to řešil jako každý brankář a že tam nebyl žádný úmysl. Chytil balón, bohužel se mu tam hráč nachomýtl. Ještě jednou opakuji, že nás to mrzí, přejeme brzké uzdravení a ať nejde o nic komplikovaného. Fotbal prostě takový někdy je.

Když jsme u Davida Vitáska, jak jste viděl jeho výkon?
Udrželi jsme nulu. To znamená, že David je součást mančaftu, za vychytanou nulu se mu ovšem přikládá jako gólmanovi největší podíl. Byly tam ještě některé věci, jež pramení z takového toho temperamentu nebo toho, že chce všechno udělat až moc dobře, a někdy to je špatně. Ale nulu si za výkon určitě zaslouží.

Teď vás čeká anglický týden, ve středu hrajete ve Vratimově. Jak složité bude při početné marodce opět skládat sestavu?
Jsou to tři dny, takže bude hlavní regenerace. Termín jsme vybírali proto, že jsme hráli v sobotu a potom až v neděli, takže chtěl jsme tam aspoň jeden den navíc. Od soboty do středy regenerace bude v pohodě. Budeme věřit, že se nám někteří hráči uzdraví nebo že budou k dispozici. Nebudu konkrétní, abych nevysílal zprávy soupeři, ale my už dneska víme, že budeme hrát ve středu ještě o jednoho relativně klíčového hráče míň. Proto věřím, že se aspoň někdo uzdraví.