2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Nevydařené představení mají za sebou blanenští hráči, kteří se vydali k dohrávce MSFL do Vratimova. Utkání však dopadlo jasným výsledkem a jihomoravští fotbalisté se vrátili bez jediného bodu.

18. kolo , 6. dubna 2022, FC Vratimov - FK Blansko

FC Vratimov

4:0

1:0

Branky: 6. Wojatschke, 52. Varadi, 78. Hruška, 80. Duda
Žluté karty: 47. Dziuba (VTM), 56. Nemšovský (VTM) – 89. Šíp (BLA)
Rozhodčí: Dudek – Matějek, Macrineanu

Střalka – Dziuba, Elbel, Hladík (63. Hruška), Igbinoba, Klejnot, Nemšovský, Skwarczek, Teplý (82. Moravec), Varadi (C) (67. Duda), Wojatschke.

Vitásek – Šíp, Feik, Černý, Chyla (72. Lick) – Todorič (46. Štencl), Zúbek – Machálek (69. Fiala), Alexa, Pecuch – Tulajdan (86. Fojt)

Mezi tyčemi opět nechyběl David Vitásek, po nemoci se vrátil Tomáš Černý. Do obranné řady nasadili trenéři i Tomáše Feika, který na jaře dosud hrával v záloze. Nástup ale nemělo Blansko ideální, když se poprvé měnilo skóre už v šesté minutě díky Vojtěchu Wojatschkovi.

To hlavní ovšem přišlo až po poločasové přestávce. Hostující mančaft nijak neodpověděl na úvodní trefu, a tak zvyšoval svůj náskok soupeř. Vratimovský kapitán Adam Varadi dával v 52. minutě na 2:0 a zdálo se, že jeho tým míří za přesvědčivým úspěchem.

Blansko postupně sáhlo k sérii střídání, jenže žádný zvrat nenastartovalo. Naopak v poslední čtvrthodince Vratimov ještě dvakrát udeřil slepenými góly, které zajistili Jan Hruška s Lukášem Dudou. Kvůli nim manko vzrostlo na 0:4 a svěřenci trenéra Petra Vašíčka už nemohli nic dělat.

I druhý vzájemný zápas v sezóně tedy dopadl vítězstvím Vratimova. Tentokrát ale byl průběh mnohem jasnější než na podzim, kdy rozhodla jediná branka ze samotného závěru nastavení. Porážka tak poslala Blanenské na devátou příčku, zatímco Vratimov je přeskočil o bod.

Anglický týden bude pro Blansko pokračovat o víkendu. V neděli 10. dubna se vrátí do domácího prostředí – na stadion v Údolní ulici přicestují fotbalisté Baníku Ostrava B. Začíná se od 10.15 a všichni jste srdečně zváni!

Autor: Tadeáš Mima