2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

V prvním poločase držel čisté konto, během druhého dějství se ale B-tým Olomouce rozstřílel a Blansko schytalo porážku. Výsledek mrzí hlavně gólmana Petra Nešetřila, který si představoval návrat do základní jedenáctky jinak.

„Jsem zklamaný, protože výsledek jde za mnou. Při prvním gólu jsem podběhl centr a vlastně jsem situaci zavinil,“ bylo líto blanenskému brankáři. Následně šli jihomoravští fotbalisté se sebevědomím trochu dolů. „Proto beru celý zápas na sebe,“ dodal Nešetřil.

Blansko však dlouho hrálo s protivníkem vyrovnanou partii, na čemž měl podíl i Nešetřil. Vždyť v první půli a zkraje druhé části si připsal hned několik důležitých zákroků. „První poločas jsme byli rovnocenným soupeřem. Měli jsme i nějaké šance, jenže bohužel jsme je nevyužili,“ přemítal.

„Možná jsem taky něco chytil, ale mojí chybou se to všechno, co jsem v utkání udělal dobře, smazalo. To celý dojem z výkonu mění,“ usoudil brankář. Ten musel mimo jiné čelit i nelehkému pokutovému kopu, z něhož domácí hráči zvyšovali na 2:0.

Nešetřil se v Olomouci vracel do základní sestavy po menší zdravotní pauze. „Neměl jsem s návratem problém. Vynechal jsem jen jeden zápas a asi dva tři tréninky. Jinak jsem celý týden trénoval,“ popisoval. Rozhodně tak nepociťoval, že by ho tempo hry nebo menší přestávka limitovaly.

Nyní nezbývá nic jiného než hodit nevydařené utkání za hlavu. Podle rozpisu má Blansko čekat v příštím duel doma Frýdek-Místek, a to v sobotu 9. října od 15.00.

Autor: Tadeáš Mima