2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Další porce mládežnických utkání je za námi. Pojďme se společně podívat, jak se jednotlivým kategoriím dařilo v osmém hracím týdnu

07. října

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA A:
FK Blansko – FC Boskovice A 8:17 (2:7)

Sestava: David Hašek – Izabela Doudová, Štěpán Hejč, Matyáš Janíček, Kryštof Pernica, Tobiáš Přikryl, František Slavík
Střelci: Hejč 2, Doudová, Janíček, Pernica, Přikryl, Slavík, Hašek

FK Blansko – FC Boskovice B 7:5 (4:2)
Střelci: Hašek, Doudová, Hejč, Janíček, Pernica, Přikryl, Slavík

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA B:
FK Blansko B – FC Boskovice B 7:4 (4:2)

Sestava: Pavel Voráč – Vítězslav Bárta, Libor Měšťan, Jan Štěpánek, Maxmilián Vašák, Adam Zouhar, Jiří Hroza
Střelci: Měšťan 2, Voráč, Bárta, Štěpánek, Vašák, Zouhar

FK Blansko B – FC Boskovice A 1:20 (1:9)
Střelci: Vašák

STARŠÍ PŘÍPRAVKA:
FK Blansko – Olomučany A 3:15 (1:8)
Sestava: Jiří Berec – Zbyněk Bárta, Štěpán Blažek, Sebastien Bourghet, Jakub Kovář, Vladimír Kovář, Jakub Řehůřek, Bruno Strelička, Jakub Šebela, Max Šenkýř, Tobiáš Ťoupek
Střelci: Ťoupek, Kovář V., Kovář J.

FK Blansko – Olomučany B 6:10 (4:4)
Střelci: Berec, Bárta, Blažek, Kovář J., Řehůřek, Šebela

08. října

STARŠÍ ŽÁCI:
MFK Modřice – FK Blansko 1:1 (0:0)
Sestava: Šimon Mackanič – Matyáš Matal, Adam Fuxa, Filip Terer, Adrian Šváb, Martin Novotný, Daniel Kubík, Luboš Rychtařík, Filip Slouka, Ondřej Feilhauer, Filip Feilhauer
Náhradníci: Bruno Klimeš, Sára Šebelová
Střelci: Kubík

MLADŠÍ ŽÁCI:
MFK Modřice – FK Blansko 0:1 (0:1)
Sestava: Lukáš Petříček – Filip Nečas, Václav Kopka, Jiří Marek, Lukáš Valenta, Šimon Beránek, Jakub Zouhar, Patrik Simek, Jan Kopka, Kryštof Kopecký, Filip Slouka
Náhradníci: Tomáš Šemora, Michal Zouhar, Miroslav Čech, Dominik Slouka, Sebastian Farník
Střelci: Kopka

Komentář trenéra Radima Farníka

Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání, ale do zápasu jsme nastoupili s odhodláním předvést co nejlepší výkon, jaký umíme. V prvním poločase jsme nebyli horším týmem a dokázali jsme si vytvořit řadu šancí, které skončili pouze na tyči v podobě parádních střel Filipa Slouky a Honzy Kopky. Ve 28. minutě jsme se už ale mohli radovat, a to, když poprvé v tomto zápasu naskočil náš benjamínek Sebastian Farník r.2012, který "vymotal" 3 soupeřovy hráče a levačkou zakončil. Gólman byl však na svém místě a střelu vyrazil do tyče, kde pohotový Honza Kopka míč dorazil do prázdné branky, vedeme 1:0! V poločase se (plánovaně) vystřídali naši gólmani, kteří nás v zápase podrželi, zejména Míša Zouhar, který ve druhé polovině utkání doslova vychytal 3 tutové góly soupeře. Ve druhém poločase jsme se už do šancí nedostávali, bojovali jsme však do samotného konce. Po závěrečném hvizdu rozhodčího se doslova spustila lavina radosti a euforie, pro kterou vlastně tohle všichni hráči a trenéři v Blansku děláme! Samotní hráči si pak užili děkovačku s rodiči a fanoušky, kterým děkujeme za maximální podporu. V kabině pak následoval "Vysoký jalovec..."Kluci se přesvědčili, že se dá hrát i se soupeřem z přední části tabulky a svým výkonem i výsledkem posílili své sebevědomí do dalších zápasů.

09. října

STARŠÍ DOROST:
FK Blansko – SK HS Kroměříž 1:2 (0:2)
Sestava: Adam Pernica (39. Petržela) – Lukáš Málek, Dominik Zouhar, Tomáš Farník, František Dujka, Patrik Palacký, Marek Doležel (71. Dračka), Tomáš Pernica, Robin Jarůšek (57. Němec), Traore Alassane, Ondřej Farník
Náhradníci: Viktor Petržela – Kryštof Kovář, Dominik Buš, Miroslav Kala, David Dračka, Vladislav Němec
Střelci: Farník

MLADŠÍ DOROST:
FK Blansko – SK HS Kroměříž 3:5 (2:2)
Sestava: Viktor Petržela (80. Kupka) – Martin Sedláček, Jakub Valenta, Adam Vládek (80. Lukáš), David Dračka, Adam Nejezchleb (62. Sedlák), Matěj Ščučka, Miroslav Kala, Natan Doubek (62. Badal), Vladislav Němec, Jan Brázda (34. Doležel)
Náhradníci: Jan Kupka – David Sedlák, Ondřej Badal, Lukáš Ondra, Marek Doležel
Střelci: Dračka, Nejezchleb, Badal

Komentář trenéra Libora Klimeše

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a po prvních skvělých herních příležitostí jsme se dostali do jednobrankového vedení. Tuto akci bych chtěl vyzdvihnout, protože vystihuje přesně naši hru, kterou bychom se chtěli prezentovat. Gólman rozehrál míč do strany hřiště na obránce, ten přihrál na střed volnému záložníkovi, on přihrál na krajního záložníka, dva naši hráči v útoku navázali obránce a odtáhli je mimo střední část hřiště, po krásném obejití protihráče přišla přihrávka středem hřiště, která našla našeho útočníka Davida Dračku, který perfektně převzal míč a krásnou střelou na zadní tyč otevřel skóre zápasu. Tato akce se musela líbit všem přítomným divákům, a i trenéři soupeřova mužstva tuto akci ocenili potleskem. V další části utkání se hra vyrovnala, útoky se střídali na obou stranách a z jednoho krásného přečíslení dostal přihrávku na velké vápno Adam Nejezchleb, který poslal na bránu nechytatelnou střelu po zemi k tyči a vyrovnal skóre před koncem prvního poločasu na 2:2. Díky tomu, že někteří naši hráči ročníku 2007 nastoupili za starší dorost, tak jsme na začátku druhého poločasu prostřídali některé posty a zaměřili se na držení míče. Bohužel jsme se nevyvarovali herních chyb a soupeř dokázal hned dvě naše chyby potrestat a dostal se do dvoubrankového vedení. Naši čerství hráči dokázali tým zvednout, a i díky jejich podpoře jsme dokázali po perfektně sehraném nacvičeném rohovém kopu, Ondřejem Badalem snížit na rozdíl jedné branky.Za stavu 3:4 jsme si vytvořili ještě velmi slibné příležitosti na vyrovnání, ale soupeř nám skórovat už neumožnil a při poslední jejich útočné akci v nastaveném čase jsme ještě jednou inkasovali. Chtěli bychom hráčům poděkovat za předvedenou hru, především v prvním poločase a za posledních 15 minut v druhém poločase. S trenéry doufáme, že navážeme na slibné výkony a v sobotu 15.10.2022 se v Pelhřimově popereme o další body do tabulky.