B l a n s k o - Spokojen s výkonem mužstva, výsledkem a zaplněným stadionem byl po úvodním utkání nového divizního ročníku proti Přerovu předseda FK Blansko Ing. Jiří Crha. Pohled nejvyššího představitele našeho klubu na sobotní duel vám přinášíme v tomto článku.
Vážení příznivci blanenské kopané,

společně máme za sebou úvodní utkání nového divizního ročníku 2015/16, v němž naši fotbalisté po výborném výkonu porazili kvalitní celek Přerova 3:0. I ve velkém horku, které podobně jako v celé republice během utkání panovalo, předvedli hráči obětavý, kolektivní výkon, podložený udrženou nulou vzadu a vyšperkovaný vynikající koncovkou v podání útočné dvojice Petr Švancara - Jan Trtílek. Petr odehrál svůj první mistrovský zápas za FK Blansko a dokázal, že pro tým i celý klub bude velkým přínosem. Jeho dvě gólové asistence byly výstavní a jistě potěšily oko i toho nejnáročnějšího fotbalového fajnšmekra. Střeleckou formu z přípravy si do mistrovských bojů přenesl Jan Trtílek, který mohl v utkání vstřelit i více než tři branky. To jen dokazuje, o jak kvalitního fotbalistu jde. Dvojnásob potěšitelný je fakt, že se jedná o našeho kmenového hráče, kterých kromě něj v základní sestavě nastoupilo proti Přerovu hned pět. Radost však mám z práce celého týmu. Na hráčích je bez výjimky vidět obrovská chuť a zapálení pro fotbal, což je příslibem pro další zápasy, v nichž chceme být úspěšní a kvalitními výkony dělat dobré jméno nejen klubu ale i městu Blansko.

Samostatnou kapitolu však tvoříte Vy - diváci. Dorazilo Vás bezmála 600 a vytvořili jste na stadionu velmi příjemnou sportovní atmosféru, při níž snad ani nešlo prohrát. Vedení klubu i hráči si této podpory nesmírně cení a zároveň společně věříme, že zaplníte stadion na Údolní minimálně v takovém počtu i v dalších domácích utkáních. To nejbližší nás čeká v sobotu 22. srpna od 16:30 proti Rosicím, což je soupeř, který je pro Blansko v divizi D geograficky nejblíže a jezdí ho podporovat skupina skalních příznivců. I to mě naplňuje vírou, že by mohl mít zápas opět velmi dobrou diváckou kulisu.

Touto cestou Vám jménem FK Blansko děkuji za podporu a těším se s Vámi opět naviděnou!

Ing. Jiří Crha
předseda FK Blansko