Toto utkání může být naprosto zásadní. Blanenští fotbalisté si zkusí přilepšit v tabulce MSFL, kde aktuálně ztrácejí čtyři body na Slovácko B. Nadcházející vzájemná bitva tak bude klíčová, pokud se svěřenci Petra Vašíčka mají svému sokovi dostat na dosah.

Nutno uznat, že Blansko nemá v poslední době zrovna ukázkovou bilanci. Jihomoravané nevyhráli čtyřikrát v řadě – konkrétně od poloviny března, kdy porazili FKM Jihlava. Jinak ale jejich jarní statistika čítá tři porážky a jedinou remízu.

Nepříznivá série výsledků znamená pro Blansko devátou příčku soutěže. Pouze o bod za ním potom figuruje Znojmo a Velké Meziříčí. Naopak ve výhodě se drží s odstupem dvou bodů Vratimov a čtyřbodový náskok náleží Slovácku B. A právě toto mužstvo bude dalším blanenským rivalem.

Béčko Slovácka má přitom velice podobnou bilanci. Z uplynulých pěti pokusů vyhrálo jenom nad Frýdkem-Místkem, zatímco třikrát prohrálo a jednou vydřelo remízu. Nerozhodný výsledek 1:1 se urodil v minulém kole s Uničovem.

Předchozí duel Blanska se uskutečnilo u něj doma, kam přicestoval Baník Ostrava B. Utkání mělo dlouho náboj a ještě v posledních minutách existovala šance na vyrovnání. Ostravané ovšem neklopýtli a uspěli nejtěsnějším rozdílem 2:1.

„Očekávám těžký zápas, stejně jako vždy. Bude to válka, jelikož se nám v poslední době výsledkově moc nedaří a potřebujeme dělat body,” popisuje aktuální situaci obránce Dominik Blažík. Jak zlomit nepříznivou sérii, vidí jasně. „Musíme se s klukama semknout a urvat to za každou cenu,” povzbuzuje bek.

Poprvé v ročníku se oba celky potkaly v září při utkání sedmého kola MSFL. Nicméně měření sil Blanenským hrubě nevyšlo a museli skousnout prohru 1:3. Rezerva ligového mančaftu gólově rozhodla již během první půle a následně si pozici ještě upevnila.

Blansko tak půjde do duelu s cílem, aby tentokrát dosáhlo na mnohem lepší výsledek. Podaří se však sebrat body na venkovní půdě? To se ukáže v neděli 17. dubna, a to od 10.15 na hřišti v Kunovicích.

Autor: Tadeáš Mima