B l a n s k o - Blanenští fotbalisté mají za sebou první přípravné utkání, ve kterém si poradili s divizním Žďárem nad Sázavou na jejich hřišti. Jedinou branku zápasu vstřelil Tomáš Machálek.

přátelské utkání , 11. července 2021, FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FK Blansko

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou

Branky: 79. Machálek.

Doplníme až bude známo.

Záleský (46. Nešetřil) – Chyla, Blažík, Feik, Adamec – Alexa, Mach – Hladký, Machálek, Kroutil – Tulajdan Střídali: Žáček, Fiala, Rodrigues

V blanenském dresu se objevilo hned několik nových tváří. V brance nastoupil David Záleský, který se vrací do Blanska z hostování ve Znojmě. Defenzívu vyztuží Tomáš Chyla, který přichází na hostování z brněnské Zbrojovky, a Dominik Blažík, jenž v minulé sezóně oblékal dres Rosic.

Na krajích zálohy nastoupili Marcel Hladký a Miroslav Kroutil. První jmenovaný oblékal blanenský dres již v sezóně 2017/18 a naposledy působil ve zlínském Fastavu. Kroutil přichází do Blanska jako volný hráč, v minulé sezóně nastupoval za rezervu Zbrojovky Brno.

Dalšími hráči na zkoušku jsou Lukáš Žáček (TJ Sokol Drnovice), Adam Fiala (FC Fastav Zlín) a José Ricardo Miranda Rodrigues (SK Olympia Ráječko). Jediná branka utkání padla v 79. minutě, kdy Rodrigues napadal domácího brankáře, jenž chybně rozehrál a Tomáš Machálek dokázal lobem trefit odrytou branku domácích.

Další zápas čeká svěřence trenérů Vašíčka a Miholy ve středu 14.7., kdy se na stadionu v Mlýnské ulici utkají s třetiligovým Znojmem. Začátek zápasu je v 18:00.