2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

N a p a j e d l a / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko teprve podruhé v sezóně vyšli ve venkovním utkání bodově naprázdno. V rámci 11. kola Moravskoslezské divize D prohráli svěřenci trenéra Hajského v Napajedlech s místní Fatrou 1:2, když jedinou branku vstřelil kanonýr Jan Trtílek.

Delegát: Holčák

Krajča (C) - Bejtkovský, Zavadil, Žáček, Pantálek - Beránek (70. Vlček), M. Huťka, Semela, Kovář (89. Zelinka) - Postava, Dufka (82. Železník)
Náhradníci: Železník, Vlček, Zelinka, Čáp
Trenér: Petr Zapletal

Juran - Gromský, Maška (C), Müller, Buchta - Pospíšil, T. Zouhar, Horáček (72. Presl), Nečas (74. Hepp) - Trtílek, Ullmann (61. Hansl)
Náhradníci: Hansl, Presl, Hepp, Macháč
Trenér: Jiří Hajský

V úvodu utkání si obě mužstva vypracovala slibné šance. Domácí, hrající po větru, zahrozili ve 4. min. střelou svého nejproduktivnějšího útočníka Postavy, který z hranice vápna vystřelil nad blanenskou branku. Blanenští reagovali za další čtyři minuty, když Pospíšil uvolnil Trtílka, který tečovanou střelou orazítkoval levou tyč domácí svatyně. Po následném rohu Pospíšila si na odražený míč počíhal Horáček, pokus blanenského záložníka skončil vedle pravé tyče.

V 10. min. si Blanenští nestačili po přetaženém centru pohlídat zadní tyč, do nebezpečného prostoru si naběhl nekrytý obránce Lukáš Pantálek, jehož přesná hlavička znamenala pro domácí vedení - 1:0. V 18. min. prověřil pozornost brankáře Jurana Bejtkovský, blanenský brankář si s přízemní střelou poradil.

Za minutu vysunul Ullmann Pospíšila, jenž byl i přes blanenské protesty atakován podle mínění pomezního a posléze až hlavního rozhodčího těsně před hranicí pokutového území. Trestný kop Müllera přes zeď domácí kapitán Krajča lapil. Na druhé straně si potlesk diváků vysloužil dalekonosný projektyl Žáčka, který Juran efektní robinzonádou vytáhl mimo tři tyče.

Ve 25. min. po standardce Pospíšila vyrazil s námahou brankář Krajča hlavičku Müllera. Následně se v šanci ocitl Nečas, který míč nastřelil pouze do domácího brankáře, dorážka Trtílka se od levé tyče odrazila do pravé a poté již domácí nebezpečí dokázali uhasit. Ve 33. min. vyrazil Juran pokus Bejtkovského, dorážejíci Kovář měl vychýlenou mušku. To na druhé straně měl další útok Blanska pro svěřence trenéra Zapletala fatální následky. Ullmann vyslal přesnou přihrávkou do běhu svého útočného parťáka Jana Trtílka, který pod vyběhnuvším Krajčou chladnokrevně zamířil do černého - 1:1.

Druhý poločas zahájil v 51. min. nepřesnou střelou ze střední vzdálenosti Gromský. Blanenský obránce si za pět minut vzorně splnil své obranné úkoly, když po centru Kováře zblokoval střelu Dufky. Za minutu pak hasil nebezpečný útok Postavy pozorný blanenský kapitán Maška. Na druhé straně se v šestnáctce uvolnil Ullmann, jehož ránu Krajča vyrazil na roh. Ten opět přesně rozehrál Pospíšil, který našel hlavu Mašky, domácí se po několika odrazech míče nakonec ubránili.

Po hodině hry utkání skončilo pro agilního Ullmanna, který musel po špatném dopadu pro zranění kotníku odstoupit ze hry. V 65. min. Maška přesnou přihrávkou oslovil čerstvě vystřídavšího Hansla, který se dostal až před pokutové území, kde však jeho střelu domácí zblokovali. Následně se individuálně prosadil Pospíšil, jeho snažení přineslo další rohový kop. Ten Blanenští nevyužili a ze stejné situace naopak záhy inkasovali. Po centru Bejtkovského od rohového praporku ve vzniklém závaru protlačil míč do sítě důrazný Pavel Postava - 2:1.

V 74. min. při rostoucí snaze Blanska o vyrovnání střídající Vlček vyslal do šance Postavu, 100% loženku Juran fantastickým zákrokem zmařil. Za deset minut pak do boční sítě pálil střelec úvodní branky utkání Pantálek. V 86. min. po centru T. Zouhara do vápna byl protihráčem stažen obránce Müller, píšťalka rozhodčího Slavíka zůstala němá. K velké nevoli hostů tomu bylo stejně i v 90. min., když se do šestnáctky prosadil obránce Buchta, jenž se po kontaktu s protihráčem ocitl na zemi. Blansko tak po výsledku 1:2 prohrálo na soupeřově hřišti teprve podruhé v sezóně.

Další výsledky 11. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Uherský Brod - Tasovice 2:0 (1:0), Líšeň - Bystřice nad Pernštejnem 3:0 (2:0), Rosice - Stará Říše 2:0 (2:0), Velké Meziříčí - Hodonín 1:2 (1:1), Pelhřimov - Bohunice 3:0 (2:0), Vrchovina - Polná 1:1 (1:1), Bystrc - Vyškov 0:2 (0:2)