2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko vykročili pravou nohou do nového ročníku krajského přeboru. Po brankách Sehnala, Zouhara a Doležela zdolali houževnatého soupeře z Bzence poměrem 3:2.

Delegát: Rabušic

Juran - Bubeníček (C), Klimeš, Kolář, Šíp - Sedláček (71. Janíček), Šplíchal, Zouhar (85. Hájek), Beneš (64. Šenk) - Sehnal, Doležel
Náhradníci: Šenk, Janíček, Pernica, Hájek, Bednář

Pelíšek - M. Dulovecz, Linhart, Hrotek (C), T. Dulovecz - Vítek, Dobeš, L. Škodík ml., Hoša - Kasala, Ingr (70. Šifel)
Náhradníci: Andrýsek, Kratina, Šifel, Hapla, Žigo
Trenér: Libor Škodík st.

Blanenský kádr prošel přes letní přestávku výraznou obměnou. Ta byla při pohledu na základní sestavu patrná především v záložní řadě, kde vedle sebe nastoupili Jan Sedláček, Jakub Šplíchal a Tomáš Zouhar, kteří na jaře v dorostenecké kategorii vybojovali postup do divize. V brance dal trenér Kugler důvěru dalšímu z kategorie úspěšných dorostenců Davidu Juranovi. Ten si již premiéru v mužské kategorii odbyl v posledním utkání loňského ročníku divize, kdy vychytal čisté konto proti Otrokovicím.

Hosté z Bzence nastoupili v Blansku v čele se zkušeným stoperem a zároveň kapitánem Richardem Hrotkem, který v dresu Jablonce odehrál v 1. lize 120 utkání a vstřelil 11 branek.

Úvod utkání zastihl v nedbalkách blanenskou obranou linii, když po jejím zaváhání pálil zbrkle vedle branky útočník Kasala. V 8. min. vybojoval Šplíchal míč, následně se do vápna vřítil Sehnal, který se po kontaktu s Hrotkem poroučel k zemi, rozhodčí k nelibosti diváků penaltu neodpískal. Tato situace však Blansko mrzela jen chvíli. Za necelou minutu totiž zafungovala spolupráce blanenských forvardů, když Doležel sklepl míč pro Sehnala a ten střelou na bližší tyč překvapil brankáře Pelíška - 1:0.

Sehnal se krátce nato radoval podruhé, když ho opět našel přihrávkou Doležel, tentokrát však stál blanenský útočník v ofsajdu. Ve 14. min. hosté po odpískaném faulu u půlící čáry rychle rozehráli, následně se do úniku dostal Ingr, jehož přízemní střela gólové parametry neměla. Ve 22. min. se zaskvěl blanenský brankář Juran, který po ideální přihrávce od Kasaly vychytal Ingra.

Ve 30. min. se Blansko dočkalo podruhé. Na konci kombinace na levé straně byl Doležel, který poslal míč do středu pole na Zouhara a ten krásnou střelou z 20 metrů překonal Pelíška - 2:0.

Blansko ke konci poločasu vygradovalo svoji snahu vstřelit další branku. Nejprve ve 33. min. pálil těsně vedle Doležel. Blanenského útočníka pak o deset minut později fauloval ve vápně Hrotek, nařízenou penaltu však Bubeníček neproměnil, míč se zakrátko dostal k Sehnalovi, který nádhernou technickou střelou orazítkoval levou tyč hostující branky.

Po změně stran se hostům podařilo díky vlažnému výkonu Blanska skóre záhy korigovat. V 51. min. zakončil rychlý brejk neomylně Kasala - 2:1. Tentýž hráč pak při další akci blanenskou branku minul. V 55. min. šel důrazně do souboje s brankářem Pelíškem Sehnal, následně odražený míč napálil nad branku Zouhar. V 59. min. pak skvěle sehráli kombinaci Sedláček se Šplíchalem, střelu druhého jmenovaného vytáhl brankář hostů na roh. V 68. min. se k odraženému míči dostal aktivní Sehnal, po jehož přihrávce minul branku Bzence Doležel.

Blansko se ze všech sil snažilo hubené vedení pojistit. Po faulu na střídajícího Šenka zahrával trestný kop Sehnal, jehož tečovaná střela skončila rohovým kopem. V 76. min. pak předvedl své umění Šplíchal, který prošel středem hřiště, jeho střelu Pelíšek s námahou vyrazil stejně jako další střelu blanenského záložníka o pár vteřin později. Pojišťující třetí branku přidal až v 80. min. Doležel, který si naskočil na centr Koláře a hlavou poslal míč do branky - 3:1.

Hosté se i přesto nevzdali a svoji snahu korunovali až v 90. min., když vytvořili tlak na přední tyči a míč následně propasíroval do branky Linhart - 3:2.