2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Po šesti minutách snové vedení, poté však spousta nepřesností a zvyšující se nápor hostů. Takový průběh mělo utkání 23. kola Moravskoslezské divize D mezi Blanskem a Žďárem nad Sázavou. Domácí šli rychle do vedení po dvou brankách Davida Bednáře, hosté však utkání nezabalili a stupňujícím tlakem nejen vstřelili kontaktní gól, ale byli blízko i bodům. Blanenští hráči však nápor ustáli a po remíze Rosic s Tasovicemi zvýšili svůj náskok na čele tabulky.

23. kolo , 5. května 2019, FK Blansko - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou

2:1

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou

Poločas: 2:1
Branky: 3. z pen. a 6. Bednář - 42. Henzl
Osobní tresty: ŽK: 47. Paděra, 76. Buchta - 56. Trojánek L.
Doba hry: 45+0, 45+1
Počet diváků: 296
Rozhodčí: Vojáček - Zavřel, Řezníček
Delegát: Kordula

Doležal - Feik, Huška, Buchta, Jakubov - Paděra - Štrombach, Urbančok, Bednář (C), Přerovský - Tulaydan
Náhradníci: Záleský - Sedlo, Traore, Ševčík
Trenér: Zbyněk Zbořil
Vedoucí: Petr Dvořák

Sáblík - Komínek, Vitásek, Štursa (C), Trojánek T., Trojánek L., Henzl, Vokoun, Švoma, Peňáz, Nedvěd J.
Náhradníci: Blažíček, Kulhánek, Klouda
Trenér: Petr Nedvěd
Vedoucí: Milan Dohnal

Úvod utkání zastihl blanenské hráče plné energie a ofenzivní chuti. Hned v 2. minutě po ruce žďárského obránce byl nařízen pokutový kop pro domácí. Chopil se jej kapitán David Bednář a bezpečně jej umístil doprostřed Sáblíkovy branky - 1:0. O tři minuty později se zrodila další gólová akce. Přerovský chytře přenesl hru doprava na nekrytého Štrombacha, který předložil přihrávku před branku osamocenému Bednářovi. Ten si v této situaci s přehledem poradil a upravil skóre na 2:0. V 11. minutě mohl přidat další branku Jakubov, ale další pass Štrombacha před branku již nebyl zužitkován. První šance hostů přišla ve 14. minutě, kdy vyrazili do rychlého brejku a zakončující Henzl poslal svou ránu nad branku Doležala. Ve 21. minutě mohli domácí využít zaváhání gólmana Sáblíka, kterého dobře napadal Tulaydan, ale nepodařilo se ji dotáhnout ke gólu. O minutu později prověřil Doležala střílející Švoma, blanenský gólman si však s jeho ranou, i poté pokusem Trojánka, poradil. Na hráčích Žďáru bylo vidět, že se po inkasovaných brankách rychle oklepali, a jejich tlak do brány se postupně stupňoval. Ve 42. minutě využil odrazu od tyčky po střele spoluhráče Henzl a míč pohotově dopravil za záda Doležala - 2:1. V závěru poločasu nabídl hostům další šanci chybující Buchta, zatočená rána Nedvěda naštěstí skončila vedle tyče.

Ve druhé půli začalo přibývat přestupků na obou stranách, z nichž "vynikal" skluz Paděry, za který obdržel hned zkraje poločasu žlutou kartu. Na větší šanci si diváci museli počkat až do 70. minuty. V ní zachránil vedení gólman Doležal, jehož zblízka prověřil Nedvěd. Svou dorážku poslal do tyče. Zanedlouho se mohli radovat domácí, a to v 77. minutě, kdy si na rohový kop Štrombacha parádně počkal Sedlo a svou hlavičku zamířil do břevna Sáblikovy svatyně. V závěru bylo patrné, že hosté se vehementě snaží srovnat, ale po dobré kombinaci se k blízkosti domácí branky příliš nedostali. Blanenští si i přes menší herní nepohodu své vedení pohlídali a připsali si další cennou výhru proti kvalitnímu soupeři z Vysočiny.