B l a n s k o - V pořadí již třetí anglický týden jarní části krajského přeboru završí v sobotu fotbalisté FK Blansko. V rámci 25. kola hostí svěřenci Jiřího Hajského na stadionu na Údolní poslední celek tabulky Slavoj Podivín.
Slavoj Podivín se loni jako nováček krajského přeboru zachránil, když získal 28 bodů a skončil na 14. místě (1. nesestupové). V letošním ročníku zatím svěřenci trenérů Karla Švestky a Bronislava Kršky okupují spodní příčky tabulky. Během podzimní části uhráli Podivínští 9 bodů při skóre 17:39, což stačilo na 15. místo. Po jarním vzepětí Kuřimi se Podivín propadl na samotné dno tabulky. V jarní části je jeho bilance následující: 1-3-5, 6 bodů, skóre 7:16. Nejlepším střelcem mužstva je s pěti brankami záložník Lukáš Praks.

Fotbalisté FK Blansko vstoupili do třetího anglického týdne jarní části úspěšně, když minulou sobotu vyhráli na horké půdě Bzence 3:1. Další venkovní vystoupení však pro svěřence trenéra Hajského tak dobře nedopadlo. V úterní dohrávce 16. kola prohráli na hřišti zachraňujících se Boskovic 0:1. V tomto týdnu se týmům ze spodních pater tabulky na vedoucí celky daří. Například v MSFL dokázal ve středu předposlední Ždár udolat vedoucí Třinec 1:0. Ve středu zase prvoligová Zbrojovka rovněž v domácím prostředí udolala o titul usilující Spartu 3:2. Věřme, že týden plný překvapení nebude pokračovat také zítra.

Utkání FK Blansko - Slavoj Podivín se hraje v sobotu 25. 5. od 16:30 na stadionu na Údolní.
(rozhodčí utkání: Tomáš Sedláček - Filip Sedlář, Josef Cibulák, delegát: Milan Skočovský).

ONLINE videopřenos

ONLINE textový přenos

Další zápasy 25. kola (25. a 26. 05. 2013):
so, 16:30: Rousínov - Kuřim, Sparta Brno - Bosonohy, Boskovice - Moravský Krumlov, Rajhrad - Novosedly,
ne, 10:15: Kyjov - Bzenec, 16:30: Ráječko - Ivančice, Mutěnice - IE Znojmo

Slavoj Podivín v minulém kole:

16. kolo, středa 22. 05. 2013, 17:30
FK Mutěnice - Slavoj Podivín 2:0 (0:0)
Branky:
52. Koštuřík, 57. Trávník
Podivín: Létal - Řezáč, Švestka, Fric, Dohnal (81. Dvořák), Šemora (74. Sádlo), Stojkovič, Kadrnka (66. Krajča), Derbl, Nevěděl, Otčenášek
Trenéři: Karel Švestka a Bronislav Krška