18.06.2013  |  Bohumil Hlaváček

Blansko loví posily na příští sezónu

Blansko loví posily na příští sezónu

J i h l a v a / B l a n s k o - Na republikovém finále největší evropské soutěže pro děti McDonald´s Cup minulé pondělí a úterý v Jihlavě bojovali Blanenští hned na dvou frontách. Zatímco kapitán A týmu Radim Bubeníček se dostal s týmem ZŠ Janouškova Brno, kde působí jako učitel, až do finále, nezaháleli ani funkcionáři.

 
 
Pavel Horváth, patron 16. ročníku soutěže, na nabídku angažmá v Blansku kývnul hned. „Chci si ještě zahrát v pořádném týmu, otázka peněz už pro mne není důležitá,“ uvedl.

Jakmile se o jeho rozhodnutí dozvěděl Petr Švancara i on okamžitě zrušil čerstvě dohodnuté angažmá v Příbrami a kývnul. „Slyšel jsem, že v Blansku jsou šikovní mladí, kteří za nás vše odběhají a my budeme jen dávat branky, jen ještě potřebujeme kanonýra,“ řekl. Třetí přemluvenou posilou tak bude slavný fotbalista Jakub Kohák, který dosud jen chytal v Okresním přeboru a rád by se proslavil jako kanonýr. Dokazoval to v utkání hvězd proti týmu McDonald´s, kdy mu Petr Švancara připravoval jako nosič vody jednu šanci za druhou a on je zkušeně proměňoval.

Theodor Gebre Selassie, který se stal po Pavlu Horváthovi patronem sedmnáctého ročníku soutěže, zatím váhá. „Vím, že v blanenské obraně je velká konkurence a nevím, jestli bych měl místo v základu,“ přiznal se.

Uzavření přestupů nebrání nic v cestě. „Vzhledem k tomu, že se všichni zavázali hrát za symbolickou korunu a jejich kluby uznaly, že jdou za lepším, nebudou rovněž považovat žádnou kompenzaci, rádi je v našich řadách uvidíme,“ líbí se manažeru Bohuslavu Jedinákovi. Prezident FAČR Miroslav Pelta, který byl na akci rovněž přítomen a týmu Radima Bubeníčka předával medaile, rozhodnutí všech tří hráčů chápe. „Thea vám ještě přemluvím,“ slíbil mu.

Kapitán FK Blansko Bubeníček stvrdil dohodu položením svých rukou na ramena nových partnerů při společném focení úspěšného týmu ZŠ Janouškova. „Pásku v Blansku Horvimu ale hned nepředám, musí si ji napřed zasloužit,“ pokrčil rameny.













Foto: Bohumil Hlaváček
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu