31.07.2013  |  DENÍK/Jan Charvát

Blanenský kouč Hajský: Pustit Němce? To by byla chyba

B l a n s k o - Fotbalisté Blanska prohráli před startem divize s druhým silným soupeřem. Po Mohelnici nestačili na další divizní celek. Se Svitavami prohráli 1:2. Tento týden čekají Blansko dva přípravné zápasy a trenér Jiří Hajský vybere hráče, se kterými počítá do divize.

„Konkrétní podoba týmu se už rýsuje. Tento týden se kluci dozvědí, kdo v týmu zůstane a kdo ne," řekl Hajský.

Stále máte problém s útočníky. Hansl s Pokorným jsou zranění. Trtílek naskočil teprve do druhého zápasu v přípravě.

Pořád hrajeme bez útoku. Proti Svitavám nastoupil Trtílek jen na chvíli a musel střídat. Nemá natrénováno. Ani se nedivím. Od listopadu netrénuje. Hrál pod prášky, protože měl problémy s kolenem. Teď s achilovkou. Hansl a Pokorný jsou pořád zranění. Moc nevěřím, že někdo z téhle trojice stihne začátek divize.

U týmu zůstává veterán stoper Maška.

Pepa řekl, že si divizi chce ještě zahrát.

Máte dva vyrovnané mladé gólmany. Jurana a Němce. O druhého jmenovaného se však nyní údajně velmi zajímá Moravská Slavia Brno. Je to tak?

Je. Slavia postoupila do I. A a chce ještě posílit. Němec je mladý talentovaný hráč. Stejně jako Juran. Oba jsou na podobné úrovni. Němec chce chytat a ne sedět na lavičce. Tomu rozumím. Střídání gólmanů není ale podle mě ideální. Má to velký vliv na jejich psychiku. Musíme udělat nějaký rozumný kompromis. Nemůžu samozřejmě předjímat, jak se k tomu postaví vedení, ale myslím si, že Němce si nemůžeme dovolit pustit. Nemáme za něj náhradu.